На Черкащині відразу три громади перейшли до ПЦУ

21.01.2019 11:42 6

На Черкащині відразу три громади перейшли до ПЦУ

Відразу три парафії Московської Церкви у Монастирищенському районі Черкаської області перейшли до Православної церкви України. Йдеться про громади у селах Халаїдове, Терлиця та Тарнава, повідомляє Главком.

«Можете нас привітати, – каже телефоном священик Микола Богуславський. – Ми вже у Православній Церкві України. Збори церковних громад відбулися в усіх 3 селах. Більшість вірян висловилися за перехід до Української Церкви. Невелике протистояння відбулося у селі Халаїдове, де проти переходу виступило 9 осіб. Це переважно люди, які проживають у Києві, там ходять до церкви, але приписані у Халаїдовому. Ще кілька людей хоч і жили у нашому селі, але храми відвідували в інших селах. На зборах також виступали секретар Уманської єпархії Церкви Московського Патріархату Вадим Паєвський і благочинний УПЦ МП у районі Дмитро Любківський. Громада вислухала їхні аргументи, але переважною більшістю у понад 100 голосів проголосувала за перехід до Православної Церкви України. У Терлиці й Тарнаві протистоянь не було».

Священик Микола Богуславський ще 2012-го перевів Богослужіння на українську мову.

«Ми вже 6 років використовували у богослужіннях українську та церковнослов'янську мови, – розповідає. – Це спочатку теж не всім подобалося, але згодом люди звикли».

Священнослужитель ще не писав заяви на перехід до Української Церкви.

«Думаю, десь посеред тижня приїду до Черкас і напишу заяви на перехід. Вихідними мушу бути в селах, аби вести службу Божу».

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/confessional/orthodox_relations/74383/

Следующая новость
Предыдущая новость

Вам нужны лайки? Получайте их на самых выгодных условиях СБУ притягла до відповідальності низку священиків УПЦ Быстрый и качественный ремонт macbook в Киеве Микола Томенко: «Музей Мазепи з’явиться у лаврі за будь-яких обставин» Профессионалы позаботятся о вашем женском здоровье

Публикации