На Тернопільщині знайшли могилу першого рабина Бережан

07.08.2018 17:53 6

На Тернопільщині знайшли могилу першого рабина Бережан

Поховання на єврейському цвинтарі в Бережанах, за деякими даними, здійснювалися з початку XVII століття до Другої світової війни.
Представники місцевої влади зустрілися з керівником експедиції Віталієм Черноіваненком та обговорили низку питань щодо сприяння у проведенні дослідницьких робіт на території єврейського кладовища.
За словами заступника міського голови Олега Захарківа, під час науково-дослідницької роботи учасники експедиції використовували карту, де нанесено місця поховань (близько кількох сотень), які частково збереглися.
Під час дослідження написів на мацевах знайшли могилу Шалома Мордехая Га-Коена (? – 1630), першого рабина Бережан.
Не можна залишити поза увагою й той факт, що в 90-х рр. XX століття на єврейському цвинтарі було збудовано огель (cклеп), де поховано хасидського цадика (праведника), засновника династії бережанських хасидів, рабина Мешулама Шрагу Файбуша (1810 – 1874 рр.).

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Поляки відреставрують низку архітектурних пам’яток Львова УПЦ КП звітувала про переговори з Константинополем щодо автокефалії Удочка. Купить фидерное удилище, цена на Трофее Кроссовки-сороконожки В Радомышле готовится международная межконфессиональная конференция по работе с детьми-аутистами

Публикации