На Тернопільщині греко-католицька монахиня всиновила дев’ять дітей

23.09.2019 16:59 0

На Тернопільщині греко-католицька монахиня всиновила дев’ять дітей

У Чорткові на початку вересня створили перший дитячий будинок сімейного типу. Зараз у ньому проживає дев’ятеро дітей, яких всиновила монахиня сестра Йосафата. Як виховувати дітей у багатодітній сім’ї і що спонукало її до такого рішення, мама багатодітної родини розповіла читачам “20 Хвилин”.

- То не я так вирішила, це так Господь подбав, - каже сестра Йосафата. - Я пішла за Його покликом. Бачите слово “монах” то від слова “один”, але така була Божа воля, щоб я була не сама.

У 2012-му році сестра Йосафата вирішила допомогти одній родині, що потрапила у кризову ситуацію.

- Мама трьох дітей серйозно захворіла, - продовжує сестра. - Дітей вилучили у сім’ї, а я готувала їх до Першого причастя. Вони дзвонили до мене, просили, щоб я допомогла, щоб забрала їх додому. Я пообіцяла їм, що зроблю це.

На початку прийомних дітей було троє, потім сестра забрала ще двох дітей, від яких мама відмовилась. Із п’ятьма дітьми сестра Йосафата кілька років жила у Єпархіальному управлінні біля Владики Димитра (Григорака) єпископа Бучацького УГКЦ. За словами сестри, приміщення було зовсім непристосоване для дітей. Тому згодом за єпархіальні кошти для родини придбали просторий будинок.

- Найстаршій донечці - 19. Вона вже студентка, вчиться у Тернополі. Приїжджає на вихідні та допомагає нам по господарству, - розповідає сестра Йосафата. - Троє старших дітей вже не живуть з нами. Вони приїжджають на вихідні.

Сама сестра Йосафата родом з Луцька, на Тернопільщину вона приїхала на запрошення Владики Дмитра разом із іншими сестрами.

- Я пішла в монастир, коли мені було 15, - каже сестра. - Я маю катехитичну освіту та освіту соціального працівника. До дітей завжди тяжіла душа. І так дав Бог, що все життя із ними. Сестра зізнається, що із дітьми буває нелегко, але коли є взаєморозуміння у сім’ї, життя в молитві та бажання спілкуватись - то будь-які труднощі під силу.

Сестра Йосафата говорить, що сім’ю дуже підтримує Церква. Від держави допомоги вистачає лише, якщо діти не хворіють.

- На одну дитину держава виділяє два прожиткових мінімуми в місяць. - говорить монахиня. - У дітей практично у кожного серйозні проблеми зі здоров’ям, тому буває важко. Але коли сім’я дружня - все під силу.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/religion_and_society/77235/

Следующая новость
Предыдущая новость

Трубы и трубные комплектующие отличного качества от компании ООО «ГК Феррит» Выбираем оборудование для салона красоты Быстрый, недорогой и качественный ремонт холодильников в Днепре Які одеські квартири дорожче, а які дешевше Сеялка точного высева - профессиональный инструмент для посева

Публикации