На Тернопільщині відкриють меморіал жертвам псевдособору 1946 року, а у Трускавці — пам'ятник патріархові Йосифові Сліпому

16.11.2017 17:58 21

На Тернопільщині відкриють меморіал жертвам псевдособору 1946 року, а у Трускавці — пам'ятник патріархові Йосифові Сліпому

Як повідомили у прес-службі Тернопільської облдержадміністрації, за участю глави УГКЦ в селі Мушкатівка Борщівського району відбудеться посвята та відкриття меморіалу пам’яті жертвам псевдособору 1946 року. За інформацією ОДА, такий меморіал споруджують уперше і він поки єдиний в Україні.
«8 березня 1946 року на Свято-Юрській горі у Львові відбувся так званий псевдособор, на якому, за наказом Сталіна, була ліквідована Українська Греко-Католицька Церква. Псевдособор, по суті, узаконив репресії проти греко-католиків, тисячі священиків та вірян відправили на заслання і кинули у тюрми, а Церкву насильно приєднали до Російської Православної Церкви. Запрошуємо спільно помолитися за душі страчених», – ідеться в повідомленні.
Зазнали терору і священнослужителі мушкатівської церкви Петра і Павла, зазначають в ОДА. Отців Всеволода Лещишина та Василя Білінського було заарештовано і засуджено.
Відтак, через 70 років після цих подій, у пам’ять про замордованих священиків і вірян на території церкви в Мушкатівці освятять меморіал пам’яті жертвам псевдособору 1946 року.
А у Трускавці на Львівщині з нагоди 125-ліття від дня народження патріарха УГКЦ Йосифа Сліпого на території церкви Покрови Пресвятої Богородиці постане пам'ятник цьому видатному діячеві. "Уже завершуємо роботу, - каже отець Володимир Бондарчук, настоятель місцевого храму УГКЦ. - Постамент уже готовий, а сам пам'ятник привезуть нам через два тижні. Він виготовлений за сучасною технологією - з бетону, оббитого бронзою (у Польщі вже дуже багато таких, у нас тільки починають впроваджувати цю технологію)".
Урочисте відкриття та освячення пам'ятника Йосифові Сліпому (за участю митрополита, єпископів, священиків і всієї трускавецької громади), запланували на 3 грудня. Це буде пам'ятник патріархові на повний зріст. "Таких лише три у світі - один у Чикаго (США), один - у Тернополі та ось у нас буде третій, - додає священик. - Багато де є бюсти, дошки, присвячені патріархові, а в нас буде монументальний пам'ятник на повний зріст, може, навіть і найбільший".
Пам'ятник встановлюють коштом благодійників, церковної громади та міста.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Где эффективно играть в видеослоты на деньги? Памятники любой сложности и цены Купить накрутку на youtube от профессионалов В Киевской обладминистрации открыта фотовыставка «Кое-что общее», разбивающая религиозные стереотипы Общественная деятельность Юрия Крука

Публикации