На території колишнього монастиря у Львові виявили неідентифіковані останки

17.12.2019 5:52 0

На території колишнього монастиря у Львові виявили неідентифіковані останки

Під час ремонтних робіт на території економічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка в центрі Львова виявили людські останки. Їх перепоховають на Голосківському кладовищі. Таке рішення прийняли на засіданні виконавчого комітету Львівської міськради 13 грудня.

Як повідомив заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко, на території факультету, що розташований на проспекті Свободи, 18, проводились роботи з гідроізоляції у пам’ятці архітектури.

«Під час робіт, як всередині дворику, так і назовні, були виявлені тлінні останки, не ідентифіковані. Відповідно було складено протокол поліції і всіх відповідних служб для того, щоб згідно із законодавством провести перепоховання», — зазначив під час виконкому Андрій Москаленко.

Зараз це корпус економічного факультету університету, а раніше на цій території був монастир, де відбувалися поховання.

Як уточнила ZAXID.NET начальниця управління охорони історичного середовища Львівської міської ради Лілія Онищенко, люди, останки яких віднайшли під час осінніх ремонтних робіт, були поховані при монастирі, що тут був до того, як збудували сучасний будинок. В ті давні часи цвинтарі були при кожному храмі в центрі міста, згодом їх наказали перенести за межі середмістя. Віднайдені останки є тими окремими похованнями, які залишились після перенесення цвинтарів.

13 грудня виконавчий комітет ЛМР прийняв рішення надати дозвіл Львівському університету перепоховати на Голосківський цвинтар тлінні останки з території економічного факультету на просп. Свободи, 18. Перепохованням займеться ЛКП «Виробничо-реставраційний комбінат обрядових послуг».

Додамо, що будинок на просп. Свободи, 18, в якому розташований економічний факультет ЛНУ, збудували у 1880-1882 роках за проектом львівського архітектора Густава Бізанца. Храм та монастир тринітаріїв, які були на цьому місці до того, зруйновано під час бомбардування у 1848 році.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/culture/history/78205/

Следующая новость
Предыдущая новость

Как научить детей английскому языку? Не знаете, как достигнуть успеха в своем бизнесе, то вам необходимо высококачественное продвижение сайта Играть на популярных игральных слот аппаратах в интернет казино Love vulkan Наружная реклама любого вида 3D принтер для вас

Публикации