На Рівненщині ініціюють процедуру повернення в Україну Нобельського Євангелія

02.04.2019 12:29 0

Голова Рівненської обласної ради Олександр Данильчук звернувся з листом до міністра закордонних справ України Павла Клімкіна з проханням клопотати перед керівництвом Республіки Литви щодо можливості повернення на Рівненщину стародавньої пам’ятки книжного мистецтва – Нобельського Євангелія.

Про це IA ZIK повідомили у прес-службі Рівненської обласної ради.

Цей артефакт вважається найдавнішою писемною пам’яткою українського Полісся і, як стверджують дослідники, на 41 рік старший відомого Пересопницького єЄвангелія. Єдиний відреставрований екземпляр сьогодні перебуває у бібліотеці Академії наук Литви у Вільнюсі.

Створена ж книга у селі Нобель (нині Зарічненського району) у 1520 році. Тож наступного 2020 року відзначатиме свій 500-літній ювілей.

«Голова обласної ради Олександр Данильчук вирішив звернутися до українських дипломатів з ініціативою до ювілейної дати повернути на Батьківщину стародавню книгу або ж дати можливість виготовити її копію. Олександр Данильчук переконаний, що повернення до України Нобельського Євангелія або ж його копії стане знаковою подією українського національно-культурного відродження», – зазначає прес-служба Рівненської облради.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/ukraine_and_world/international_relations/75287/

Следующая новость
Предыдущая новость

Кредит онлайн на карту мгновенно Богослужения в храме Спиридона Тримифунтского в Минске В Житомире обыскали имама-чеченца в поисках оружия и экстремистской литературы Религиозные книги для верующих людей FoodEx - правильне харчування з доставкою додому

Публикации