На Рівненщині виник конфлікт через храм: приїжджали тітушки та поліція

27.10.2019 10:51 0

На Рівненщині виник конфлікт через храм: приїжджали тітушки та поліція

У селі Будераж Здолбунівського району, що на Рівненщині, 26 жовтня виник конфлікт через Свято-Покровський храм.

Віряни ПЦУ вважають, що вони взяли те, що їм належить по праву – увійшли у храм та провели там Богослужіння. Натомість представники УПЦ МП заявляють про захоплення церкви.

Суспільне вирішило подати позиції різних сторін щодо цієї ситуації.

Позиція УПЦ МП. У заяві йдеться, що «26 жовтня 2019 року о 6 годині ранку в селі Будераж Здолбунівського району Рівненської області відбулося силове захоплення Свято-Покровського храму УПЦ. За словами очевидців, коли ще було темно, до церкви під’їхало кілька авто з молодиками та людьми із сусідніх населених пунктів. Вони виламали металеві двері та заволоділи релігійною спорудою, що належить релігійній громаді УПЦ та є пам‘яткою архітектури. Очолював безчинства колишній голова Здолбунівської РДА Сергій Кондрачук, котрий добре відомий своєю рейдерською діяльністю в очолюваному ним районні. Наразі у село місцеві жителі викликали поліцію та представників Рівненської єпархії УПЦ для з‘ясування усіх обставин».

Позиція Будеразької громади ПЦУ. Суспільному подію прокоментував Микола Мельник, т.в.о. голови громади ПЦУ:

– Відбулася Служба ПЦУ, потім під’їхало 18 батюшок із «тітушками», обступили храм, людей звідти випускали, але назад не впускали. Щоб не було ескалації – знову опечатати храм і хатину, в якій УПЦ відправляла Служби до цього. До вирішення суду. В даний момент всі ключі у в.о. голови адміністрації. Це відбулось в присутності поліції, в.о. голови адміністрації, людей з тієї та іншої сторони. Люди ще стоять. Завтра збираються провести збори, сьогодні домовились, що священик храму, – отець Тарас, – приїде і будемо проводити служби надворі. Вони з однієї сторони церкви, ми – з другої. Служба буде о 8:30. Нам потрібно було самим це питання вирішувати в селі між собою, а вони навезли «тітушок» та інших людей, і ми потерпіли фіаско, – розповів чоловік.

Позиція ексголови РДА. Сергій Кондрачук на своїй сторінці у Фейсбуці відреагував на події в Будеражі. Він зазначив, що через село разом із друзями проїжджав на гриби.

«…Як і вісім інших релігійних громад Здолбунівщини громада Будеража, як тільки було ухвалено відповідний Закон, прийняла рішення про зміну канонічної підлеглості та приєднання до Православна Церква України. Це рішення юридично підтверджується відповідної Випискою з ЄДРу. Проте до сьогодні громада, яка є законним і єдиним власником храму, Богослужіння не проводила: храм було опечатано. Сьогодні до світанку громада ПЦУ зайшла у свій храм і провела там першу історичну Службу рідної мовою. Ті сльози радості на очах десятків присутніх там парафіян, які я сьогодні побачив у Будеражі, легко дають сприймати подальші сотні прокльонів від братів московських, рекордну порцію яких я отримав цього дня на свою адресу (ще раз кажу: а я вас усіх люблю!)…

…жоден з моїх колег не зайшов навіть на подвір’я храму, не те, що у сам храм! Тому що ми переконані: ця ситуація – справа виключно місцевих людей, а не приїжджих! У храмі виключно місцеві люди – віряни ПЦУ, на відміну від іншої сторони. Зрештою, парафіяни ПЦУ неодноразово просили усіх немісцевих (в тому числі й тих, хто приїхав на їхню підтримку), щоб вони покинули село! Проте представники РПЦ відмовляються це робити. Зрештою, віряни ПЦУ пішли на абсолютно невигідний (як на мою суб’єктивну думку) для себе крок і запропонували представникам РПЦ здійснювати почергові Богослужіння. Проте представники РПЦ відмовилися і від цього!».

Передісторія. 17-го лютого 2019-го року у селі Будераж за перехід до ПЦУ під час зборів Свято-Покровської парафії проголосували 89 чоловік, проти-3, утримались-1. В УПЦ МП перехід не визнають та оскаржують його, як і інші, у судах. Будеразька громада – одна із перших на Рівненщині, яка отримала свідоцтво про перереєстрацію, це було 27-го березня.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/land_and_property_problems/77579/

Следующая новость
Предыдущая новость

Информационный сервис для организации похорон Між духовенством та районною владою Рівненщини відбувся благодійний футбольний матч Дипломная работа на заказ в Киеве Русский язык - самый привычный и самый сложный школьный предмет Последние новости чемпионата мира по биатлону

Публикации