На Львівщині викрали Євангеліє ХVІ століття

18.12.2018 16:20 0

У церкві Святителя Павла Конюшкевича у райцентрі Самбір на Львівщині виявили зникнення стародавнього Богослужбового Євангелія.Про це повідмляє сайт LMN.

«Як звикло, зранку я був у церкві. Напам’ять знаю, що де і як стоїть у храмі. А тут в око впало, що вишитий рушник на престолі не так лежить. Придивився і жахнувся: футляр, у якому зберігаємо Євангеліє, – порожній. Одразу викликали поліцію», – розповідає о. Микола Лиско.

Євангеліє лише на Великдень використовують. Ще у 16 ст його подарували Самбірському православному братству. Ручна робота. Оздоблене срібними гравюрами. Його вага становить близько 30 кг. Злодій потрапив до храму, підібравши ключі.

«Євангеліє безцінне для церкви. Воно має особливе духовне значення. Важко уявити, що за людина зважилась на такий злочин. Кому це потрібно? Адже це річ, яку непросто продати. Сама по собі користі для викрадача не принесе. Сподіваємося, що Євангеліє все ж знайдуть. Ним не скористаються чорні антикварники і не вивезуть за кордон», – каже о. Микола.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/scandals/73963/

Следующая новость
Предыдущая новость

Когда лучше стричься, чтобы иметь красивые волосы Как не ошибиться с выбором подарка для девушки Страхование в «Укрфинстрах» - это надежность и гарантия выплат Подарили цветы в коробке, а вы не знаете, что с ними делать, тогда мы вам расскажем В УАПЦ кажуть, що продали не монастир, а лише частину комплексу Червоногородського замку

Публикации