На Запоріжжі впорядкували старовинний єврейський цвинтар

28.11.2017 13:24 0

На Запоріжжі впорядкували старовинний єврейський цвинтар

На території нинішнього села Смирнове Більмацького району учасниками загону місцевої самооборони "Берда" разом із представниками об'єднаного центру "Мазаль Тов" привели до ладу єврейське кладовище 19-го сторіччя.

Про це повідомляє портал Depo.Запоріжжя з посиланням на Громадське об'єднання "Берда".

Активісти обласного єврейського общинного центру пообіцяли надати детальну інформацію про людей, які були одними з перших поселенців на землях біля річки Берда.

Село Смирнове до 1946 року носило назву Попівка. Тут мешкала доволі численна єврейська община. Відомо, що станом на 1886 рік в селі вже існувала синагога.

В Олександрівську (колишня назва Запоріжжя), за даними першого перепису населення Російської імперії 1897 року, "єврейська" мова (ідиш) була другою за вживаністю після української.

На Запоріжжі впорядкували старовинний єврейський цвинтар

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/culture/inheritance/69168/

Следующая новость
Предыдущая новость

Самая точная информация об офшорах Выбираем обувь под платье: совет эксперта Глава УПЦ КП обговорив з владою Буковини державно-церковні стосунки Архієреї Української та Польської Церков відвідали Волинь, аби підтримати парафію спірного храму «Папа для України» відправляє 86 дітей із зони АТО на відпочинок у Хорватію

Публикации