На Волині у полі знайшли вивезені зі сміттям єврейські надгробки 18-19 сторіччя

13.06.2018 19:34 3

На Волині у полі знайшли вивезені зі сміттям єврейські надгробки 18-19 сторіччя

У Володимирі-Волинському між селами Селець і Черчичі знайдено мацеви (єврейські надгробки). Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив краєзнавець та автор книги “Володимир єврейський” Володимир Музиченко, інформує Володимир Media.

Як він розповів, йому вчасно підказали про знахідку добрі люди. Як надгробки потрапили туди – наразі невідомо.

мацеви_2.jpg

«Їх хтось вивіз і склав у полі. Очевидно, мали використовуватись на господарські потреби, і скоріше за все частково таки використовувались, про що свідчить наявність залишків бетону на одній з них, – говорить краєзнавець. – Хтось вивіз їх разом із будівельним сміттям. Можливо, згодом подумав, що користуватись такими речами гріх, а повідомити посоромився або побоявся. Тож просто залишив їх у полі. Тепер вони повернулись на місце зберігання».

мацеви_3.jpg

За словами В. Музиченка, у подальшому потрібно буде прочитати написи на них. Попередньо встановлено датування мацев – 1861-1939 рр. Допоміг у розшифруванні дат в епітафіях член єврейської громади Максим Срібний.

Мацеви_4.jpg

Місцева влада намагається з’ясувати, хто викинув мацеви посеред поля.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/other_confessions/judaism/71445/

Следующая новость
Предыдущая новость

Ремонт выхлопных систем в Киеве Лор и другие узкие специализации врачебной практики в Житомире Де відпочивати на Закарпатті? Большой выбор красивых и долговечных кроваток в интернет-магазине detyam-shop.com.ua Лечение наркомании в Одессе

Публикации