На Волині МП втратив понад 100 парафій

13.04.2019 0:09 0

На Волині МП втратив понад 100 парафій

На Волині вже 108 парафій вирішили перейти з УПЦ Московського Патріархату в лоно Православної Церкви України.

Про це IA ZIK повідомили у відділі інформаційної політики ОДА.

Після того, як Православна Церква України отримала Томос – документ про автокефалію – від Вселенського Патріархату, релігійні громади області розпочали активно переходити до Православної Церкви України.

Зокрема, станом на 10 квітня 2019 року 108 волинських громад прийняли рішення про перехід до ПЦУ. Найбільше – в Горохівському районі (34). Натомість, в 42 громадах тривають переговори щодо переходу до ПЦУ.

Нагадаємо, що відповідно до законодавства, рішення про зміну юрисдикційного підпорядкування приймається двома третинами від кількості членів релігійної громади. Опісля – відбувається перереєстрація статуту релігійних громад: внесення змін до Статуту релігійної громади або реєстрація нового. В обласній державній адміністрації ці функції виконують в управлінні культури, з питань релігій та національностей. До слова, відповідна процедура має бути завершена до 31 грудня 2019 року.

Отож, наразі 33 релігійні громади області вже отримали зареєстровані статути. Відтак, офіційно змінили підлеглість і перейшли з УПЦ МП до ПЦУ.

Серед них громади сіл: Сусваль, Суходоли, Охнівка та П’ятидні Володимир-Волинського району, Скобелка, Шклинь, Смолява, Пірванче, Мирне, Берестечко, Марковичі, Диковини та Новостав Горохівського району, Жашковичі та Заболотці Іваничівського району, Раків-Ліс Камінь-Каширського району, Жидичин, Клепачів, Кульчин та Берестяни Ківерцівського району, Доротище, Радошин та Старі Кошари Ковельського району, Несвіч, Садів, Веселе та Радомишль Луцького району, Холопичі, та Маньків Локачинського, Красноволя Маневицького району, Мизове Старовижівського району, Бобли та Дуліби Турійського району.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/confessional/orthodox_relations/75403/

Следующая новость
Предыдущая новость

Отличные четки из натуральных материалов Частный пансионат «Забота о близких» 3 главные ошибки начинающих игроков в клубе SlotoKing Готувати смачно просто і зручно Что ждет человека после Смерти?

Публикации