На Волині віряни УПЦ КП виселили священика УПЦ (МП), депутат пропонує забрати ще й недобудований собор

31.10.2017 13:04 15

На Волині віряни УПЦ КП виселили священика УПЦ (МП), депутат пропонує забрати ще й недобудований собор

Біля 30-ти чоловік силою зайняли будинок після засідання районного суду. Протоієрей Ігор Маргіта, клірик УПЦ (МП), заявив, що жодного рішення, яке б надавало право виселити його з будинку, в якому прописаний і проживає він з сім’єю на законних умовах з 1999 року, судом не було прийнято.
«Засідання перенесли на 14 листопада, оскільки сільська рада, яка підтримує інтереси «УПЦ КП» не надала документів, затребуваних судом. Тож вся ця невдоволена громада прослідувала за мною. Вони приїхали до мого будинку, заблокували на подвір’ї, не пускали в хату, хотіли навіть у льох закрити. Потім, знявши шибку з дверей на другому вході, відчинили двері й увірвались до будинку. Почали виносити речі, меблі — допоки приїхала поліція, половину виставили на вулицю», — розповів він.
Поліція намагалася переконати прихильників УПЦ КП, що вони незаконно перебувають у приміщенні й пропонувала дочекатися рішення суду.
«На вмовляння поліції вони відмовлялися вийти з хати, й сказали, що їм не потрібно судове рішення, вони нікуди звертатися не будуть, бо судам не довіряють, а Конституцію не визнають, й залишатимуться в хаті, доти, доки я не виселюсь», — заявив священик УПЦ (МП).
«Ми подавали заяву в правоохоронні органи, приїздив слідчий, нам обіцяли завести кримінальну справу — все марно. Вчора пізніше приїхав і «священик КП», який тут править, і показуючи на нього, вони сказали «ми хочемо його тут поселити, а ви вибирайтеся і то негайно». Ці люди захопили спочатку церкву, потім капличку і тепер їхня ціль — хата», — підкреслив настоятель парафії УПЦ (МП).
Наразі він не бачить іншого виходу, як покинути власну оселю і разом з сім’єю переїхати в інше місце. «Я думаю, що вони не відступлять і ситуація може дійти й до фізичного насилля з їхнього боку», — сказав він.
«В районі 10-ї години ранку до будинку, на замовлення сільської ради, прийшла представниця БТІ, яка, за сприяння поліції, проводить заміри житлового будинку всередині, що по суті є незаконним. Це робиться для того, аби сільська рада, яка діє в цій ситуації у спілці з УПЦ КП, змогла привласнити цей будинок за допомоги адміністративного ресурсу. А те, що священик УПЦ із сім’єю прописані в хаті — нікого не цікавить», — так прокоментував ситуацію голова відділу з врегулювання міжконфесійних конфліктів у Волинській області протоієрей Олег Точинський.
Нагадаємо, храм є державною власністю, який був переданий громаді УПЦ (МП) у користування на підставі охоронного договору. За рішенням сільських зборів, які оскаржує УПЦ (МП), храм перевели до юрисдикції УПЦ КП.
Напередодні, 25 жовтня, під час пленарного засідання Луцької міської ради депутат Павло Данильчук («Народний контроль») запропонував «вийти і забрати» недобудований кафедральний собор Всіх Святих Землі Волинської УПЦ (МП) у Луцьку, пише сайт УПЦ (МП) і коментує: "Подібне печерне мислення людей, які потрапили до органів влади, красномовно віддзеркалює духовні причини Жовтневого перевороту і породженої ним хвилі антирелігійного терору. Фарсу цій ситуації додає той факт, що до активного застосування радянських методів боротьби з Церквою найголосніше закликають самі завзяті агітатори за декомунізацію".

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Изготовление памятников из гранита в Запорожье Получение гражданства и вида на жительство в Украине Зачем ставят свечи в храмах? Купить фотообои по лучшей цене Как выбрать долговечную и прочную ванну?

Публикации