Національний банк ввів у обіг пам’ятну монету про Томос номіналом 50 грн

22.07.2019 17:38 0

Національний банк ввів у обіг пам’ятну монету про Томос номіналом 50 грн

Сьогодні Національний банк ввів у обіг ще одну пам’ятну монету «Надання Томосу про автокефалію Православної церкви України».

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

«Монета продовжила серію «Духовні скарби України», має номінал 50 гривень. Її виготовлено зі срібла 999 проби, маса дорогоцінного металу в чистоті – 500,0 г, діаметр – 85,0 мм, тираж – до 1 000 штук. Вона оздоблена локальною позолотою, вміст золота не менше ніж 0,006 г», – йдеться у повідомленні Нацбанку

На аверсі монети розміщено: унизу: малий Державний Герб України (ліворуч), півколом написи: УКРАЇНА, рік карбування монети 2019 та номінал П’ЯТДЕСЯТ ГРИВЕНЬ; у центрі – стилізована хрестоподібна композиція, увінчана позолоченим відбитком печатки Вселенського Патріарха Варфоломія, довкола на позолочених медальйонах зображені кафедральні собори помісних православних церков світу, поруч зазначені їхні назви.

На реверсі монети на дзеркальному тлі зображено Вселенського Патріарха Варфоломія (ліворуч), який передає сувій (Томос) Митрополиту Київському і всієї України Епіфанію (праворуч) та написи: 15-ТА ЦЕРКВА У БЛАГОСЛОВЕННОМУ ХОРІ АВТОКЕФАЛЬНИХ ЦЕРКОВ (півколом угорі) та «СВЯТІША ЦЕРКВА УКРАЇНИ»/06.01.2019 (унизу).

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/state/church_state_relations/76587/

Следующая новость
Предыдущая новость

Столешница из натурального камня FoodEx - правильне харчування з доставкою додому Музыка группы Король и Шут Під Києвом у «Парку Київська Русь» за стародавнім чином реконструюють дерев’яний храм Х століття Почему все чаще используют LED экраны в освещении церковной жизни

Публикации