Нацкомісія України у справах ЮНЕСКО провела спецзасідання щодо зміни окупантами автентичності Великої ханської мечеті в Бахчисараї

25.01.2018 11:52 3

Нацкомісія України у справах ЮНЕСКО провела спецзасідання щодо зміни окупантами автентичності Великої ханської мечеті в Бахчисараї

Ситуація довкола Ханського палацу в окупованому Криму стала підставою для проведення спеціального тематичного засідання Національної комісії України у справах ЮНЕСКО, яка відбулась 19 січня у Міністерстві закордонних справ України.
Про спецзасідання йдеться на офіційній сторінці уповноваженого президента України у справах кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва.
— «Роботи», які проводяться окупантами у Великій ханській мечеті, однієї з найстаріших будівель у комплексі Ханського палацу, за оцінками експертів, вже призвели до часткової втрати автентичності цієї пам’ятки, — йдеться у повідомленні.
На думку Мустафи Джемілєва, звернення до генерального директора ЮНЕСКО пані Одрі Азулє буде одним із кроків, спрямованих на захист культурної спадщини в тимчасово окупованому Криму.
Як раніше заявляла в ефірі Громадське.Крим екс-директор Бахчисарайського історико-культурного заповідника Ельміра Аблялімова, , "за документами відбуваються реставраційні роботи, а насправді — ремонт, характерний для сучасного будівництва. Автентичні речі вилучаються, а сучасні матеріали встановлюються". Через це Ханський палац може не потрапити у список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
На передноворічному брифінгу, присвяченому станові культури та забезпеченню прав у царині культури на території АР Крим, зазначалося, що з моменту анексії Міністерство культури України не раз зверталося до міжнародних організацій, зокрема до штаб-квартири ЮНЕСКО та ІСОМ (міжнародне об’єднання музеїв та музейних працівників, що займаються збереженням, охороною та популяризацією світової спадщини), з інформацією щодо порушень РФ норм міжнародного та українського законодавства на окупованій території АР Крим. Зокрема, Мінкультури надало документальні докази та фотофіксацію масштабних незаконних робіт і на пам’ятці національного значення «Ханський палац» (охоронний № 285). Кримські юристи та адвокати також заявляли про намір почати юридичну кампанію з захисту Ханського палацу в Бахчисараї.
Тим часом, як повідомляє QHA, секретар Світового конгресу кримських татар, член правління Товариства культури та взаємодопомоги кримських татар у Туреччині Намик Кемаль Баяр виступив ініціатором петиції щодо захисту Ханського палацу в Бахчисараї.
Петиція під назвою Save Khan’s Palace / Hansaray Yok Olmasın (Врятуйте Ханський палац) опублікована на сайті громадської організації Avaaz. Звернення адресоване таким міжнародним організаціям, як ЮНЕСКО, ICOM, Europa Nostra (Загальноєвропейська федерація асоціацій, створена з метою популяризації та захисту культурної спадщини та природного середовища Європи) і ICOMOS (Міжнародна рада зі збереження пам’яток і визначних пам’яток).

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Чем хорош пленочный теплый пол под ламинат Самые популярные приложения для взлома мобильных игр на Андроид Как не ошибиться с выбором табака для кальяна Профессиональный семейный адвокат Надмогильні плити від професійних майстрів

Публикации