Натхненником встановлення пам’ятника з польською дитиною на вилах є керівник «Радіо Марія», - ЗМІ

24.12.2017 23:12 6

Натхненником встановлення пам’ятника з польською дитиною на вилах є керівник «Радіо Марія», - ЗМІ

Натхненником встановлення у парку міста Торунь 15-метрового пам’ятника з проштрикнутою вилами дитиною є отець Тадеуш Ридзик – дуже впливова і відома особа в Польщі. Про це повідомляє Дивись інфо.

Автором пам’ятника є американець польського походження Анджей Пітинський, а профінансувала його спорудження, зібравши 240 тисяч доларів, польська діаспора у Нью-Йорку. Як пишуть польські ЗМІ, що стосується влади Торуні, можливо, вони б виступили проти встановлення монумента, але пам’ятник хочуть відкрити на приватній території – у парку Національної пам’яті біля Вищої школи суспільної та медійної культури, котра заснована і належить ордену оо. редемптористів, найвідомішим із яких є отець Тадеуш Ридзик.

Отже, згідно із офіційною біографією, Тадеуш Ридзик – польський католицький священик, редемпторист, доктор богослов’я; засновник і директор радіостанції «Радіо Марія», телебачення «Trwam», газети «Наш дзєннік», засновник і ректор Вищої школи соціальних культури і засобів масової інформації в Торуні.

«Радіо Марія» було засноване 1991 року і стало першим ЗМІ у медіаімперії польського священика. Сьогодні радіо має чотири мільйони слухачів щодня. Відомо, що фінансову допомогу під час створення «Радіо Марія» запропонував італійський дипломат Івано Петробеллі, який працював в Німеччині. Сьогодні Ридзик є одноосібним органом наглядовим, одноосібним органом керівним і одноосібним органом контролюючим свого радіо.

Як пишуть польські ЗМІ, досі викликає великий резонанс акція отця Ридзика 1997 року, коли він оголосив збір коштів для порятунку Гданського суднобудівного підприємства. Протягом 1997-1998 років Ридзик, за даними членів профспілки підприємства, зібрав кількадесят мільйонів злотих. Однак суднобудівне підприємство не отримало з них жодного злотого. Ридзик ніколи цього не пояснив. У Польщі пліткують, що отець їздить дорогим «Майбахом» і веде розкішне життя.

Отець Тадеуш Ридзик не раз опинявся у центрі скандалів. Наприклад, 10 липня 2007 року Центр Симона Візенталя звернувся до папи Бенедикта XVI через його антисемітські висловлювання. А 31 липня 2007 року посол Ізраїлю у Варшаві Давид Пелег звернувся до Польщі і польської Церкви щодо засудження висловлювань отця Тадеуша Ридзика, які оцінив як найбільш антисемітські коментарі з 1968 року.

Черговий скандал священик викликав вже серед своїх співгромадян. Тоді Варшава звернулася навіть з дипломатичною нотою до Ватикану. 2011 року на запрошення кількох консервативних польських депутатів Європейського парламенту отець Тадеуш Ридзик узяв участь у євросоюзній конференції, присвяченій питанням енергетики. Він поскаржився євродепутатам на польську владу, нарікав на те, що влада блокує ініціативи католицьких установ, зокрема й такі, що пов’язані з альтернативним енергопостачанням. Відразу після конференції отець Ридзик в інтерв’ю найбільшому польському інформагентству PAP заявив, що, починаючи з 1939 року, Польщею не керують поляки.

Критично про слова отця Ридзика відгукнулися й за кордонами Польщі. Світовий єврейський конгрес оприлюднив заяву, в якій сказано, що польський монах безпідставно натякає, начебто Польщею керують євреї.

Відомий отець Ридзик своєю підтримкою і дуже лояльним ставленням до правлячої партії «Право і справедливість». За даними польського видання Факт, після виборів виграних ПіС два роки тому настав час на подяку для отця Тадеуша Ридзика за надану співпрацю та підтримку. З різних міністерств, інституцій і програм виплачено на сьогодні найвідомішому польському редемптористу 73 мільйони злотих.

Слід зауважити, що статки отця Тадеуша Ридзика неодноразово опинялися у центрі уваги польських медіа. Утім, для своїх прибічників він майже месія. «Радіо Марія» часто стає медіамайданчиком для виступів ультраправих націоналістів. А останнім часом Тадеуш Ридзик переключився з антисемітської тематики на антиукраїнську, свідченням чого є його палке бажання встановити 15-метровий пам’ятник жертвам Волинської трагедії у Торуні.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/religion_and_policy/69484/

Следующая новость
Предыдущая новость

Проектування будівель від фахівців Психолог, который поможет вам в разных ситуациях Вийшла електронна версія україномовної Біблії Філарета Отдых в Трускавце 2018 Печное отопление для дома или дачи

Публикации