Наступного року три-чотири Церкви визнають нашу автокефалію, — Предстоятель ПЦУ

12.12.2019 8:45 0

Наступного року три-чотири Церкви визнають нашу автокефалію, — Предстоятель ПЦУ

Наступного року ПЦУ визнає кілька Помісних Православних Церков.

Про це в інтерв’ю Українській правді розповів Предстоятель ПЦУ Епіфаній.

«Зараз ми маємо чіткі і добрі сигнали від декількох помісних Православних Церков», - сказав першоєрарх.

«В наступному році, я думаю, що мінімум уже три-чотири Церкви визнають нашу автокефалію. Поступово. Але це дуже швидко, всі засвідчують, що автокефалію жодної церкви не визнавали так швидко. Минув всього-на-всього один рік», - додав він.

Предстоятель Епіфаній зауважив, що на єрархів, які готові визнати автокефалію ПЦУ, Москва чинить шалений тиск.

«Звичайно, це велике досягнення для Православної Церкви України, що протягом цього року ми отримали визнання з боку двох Помісних Православних Церков, які відіграють важливу роль у православ'ї. Це Елладська Православна Церква і Олександрійський Патріархат, бо Олександрійський Патріархат є другий за честю у православному світі.

Але ми бачили, яка відбувалася боротьба в середовищі Елладської Православної Церкви, тому що Московський Патріархат дуже наполегливо працював. Приїздили делегації, митрополит Іларіон (очільник зовнішньоцерковної служби РПЦ – ред) їздив, переконував, спілкувався. Кожен архиєрей Елладської Церкви отримав цілу товсту папку різних статей, досліджень проти Православної Церкви України. Уявляєте, як вони працювали – опрацювали кожного архиєрея.

Але ще ми побачили, що чим більший чиниться тиск, тим швидше приймаються рішення», —зазначив Митрополит Епіфаній.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/confessional/orthodox_relations/78131/

Следующая новость
Предыдущая новость

Цифровая полиграфия в Киеве: где заказать качественные услуги Купить фотообои по лучшей цене Неповторимые и оригинальные свадебные торты В Запорожье мусульмане присоединились к тренингу «Женщины — лидеры перемен в местных общинах» Чудеса Афонского старца Ефрема Филофейского

Публикации