«Намолені» гриби та екомакарони: у Гошівському монастирі УГКЦ успішно втілюють стартапи

18.07.2018 13:34 15

«Намолені» гриби та екомакарони: у Гошівському монастирі УГКЦ успішно втілюють стартапи

Гошівський монастир сестер Пресвятої родини ще з 1911 року є місцем теплого прийому для багатьох гостей і потребуючих. Зараз він став центром соціального підприємництва, пише theukrainians, інформує "Курс".

Камера для вирощування шампіньйонів, макаронний цех, сонячні колектори – це те найменше, що вдалось зробити 10 монахиням, які тут проживають.

"Як і багато інших монастирів, ми живемо з пожертв. З нашої роботи грошей вистачає для того, аби забезпечити проживання в Гошеві, але щоб ми могли займатися добродійністю, організовувати табори – треба більше", – розповідає сестра Вікентія, яка стала рушієм змін звичного монастирського укладу.

Цього літа в різних селах монахині з Гошева організовують 41 школу для дітей. Щоб проводити такі школи, сестрам потрібен фінансовий ресурс.

Гошівський жіночий монастир – один із дев’яти домів Згромадження сестер Пресвятої родини, інші центри є також у Києві, Тернополі, Франківську. Це одна структура, але кожен монастир незалежний і функціонує сам собою. Шляхи для цього сестри прокладають самі.

стартап-1w.jpg

Щоби започаткувати та розвивати соціальне підприємництво в монастирі – як-от вирощувати печериці, – сестра Вікентія вчилася в Інституті лідерства та управління УКУ. Тоді у неї першої як необхідність з'явився інтернет. Зараз же у всьому монастирі є доступ до wi-fi.

Вирощування грибів – то був перший стартап Гошівського жіночого монастиря. Пізніше в монастирі запрацював макаронний цех. "Коли мене питали про маркетинг, то я відповідала, що він у нас побудований на довірі", – каже монахиня. Сестрам не доводиться продавати вирощене і виготовлене. Люди з довколишніх сіл самі приходять і розбирають продукти, їх навіть бракує для всіх охочих – бо ж екологічно чисті.

Зараз сестри знімають 5 врожаїв печериць на рік, врожайність грибів у них наполовину більша, ніж на промислових підприємствах.

"Наші розрахунки були правильними, – каже сестра Вінкентія. – Попри те, що ми – найменше грибне підприємство в Україні, маємо найкращий результат із вирощування грибів. Якщо в Україні в середньому мають 23% збору гриба, то ми – 40-42%. Хтось каже, що ми, монахині, не вміємо рахувати, а хтось – що гриби намолені. Але в будь-якому разі в нас один із найкращих показників. Це пов’язано з тим, що ми працюємо індивідуально і дуже добре ті гриби доглядаємо".

Стартап-2w.jpg

Якщо скласти руки, нічого не буде, впевнена сестра Вінкентія.

"Ми не зупиняємося на досягнутому, стараємося рухатись вперед. В Інституті лідерства та управління УКУ було стільки ідей. Мені так приємно, що так багато людей в Україні готові працювати! Кажуть: Ніхто не хоче. Неправда!" – переконана вона.

Сестра зазначає, що такий шлях відкрив інший бік монашества. "Я вважаю так: якщо Бог дає книжку іноземною мовою, а ви не знаєте її, треба ту мову вивчити. Я вивчила грибництво, дуже добре вивчила. Ба – треба вміти ту мову передати. І я завжди вірю, що Бог відкриває нові перспективи", – каже сестра Вікентія.

стартап-3w.jpg

Зараз вона живе з 9 дітьми у сиротинці в Бібрці *(неподалік Львова), але не полишає також і Гошівський монастир та започатковані тут стартапи.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/charity/71860/

Следующая новость
Предыдущая новость

Выгодные кредиты под залог квартиры Христианские календари на 2021 год Спілка християнських письменників України заснувала християнську літературну премію УПЦ долучилась до свята річниці створення Національної поліції Игровые автоматы: особенности разных категорий!

Публикации