Надання автокефалії українській Церкві - подія співставна Референдуму 1 грудня про нашу незалежність, - Президент

01.12.2018 18:29 0

Надання автокефалії українській Церкві - подія співставна Референдуму 1 грудня про нашу незалежність, - Президент

Під час перебування 30 листопада на Хмельниччині Президент Петро Порошенко взяв участь у засіданні Регіональної ради розвитку області та наголосив, що історичне рішення Священного Синоду Вселенського Патріархату про автокефалію української православної Церкви можна порівняти з референдумом 1 грудня 1991 року про незалежність України.

«Дуже символічно, що звістки з Синоду приходять напередодні річниці референдуму 1 грудня 1991 року, коли наш народ підтвердив свою волю жити у власній суверенній державі», - сказав Президент.

«Ми розриваємо імперські пута і йдемо своїм шляхом. А шлях цей один – повернення України до сім’ї європейських народів», - наголосив Глава держави.

«Ми будемо молитися і працювати заради соборної єдиної незалежної України, єдиної помісної православної церкви. Волею Божою в Україні здійснюється мрія, якій 1030 років. Україна здобуває духовну незалежність. Це виняткова історична подія, яку справедливо було б порівняти зі здобуттям політичної незалежності », - додав Петро Порошенко.

При цьому Президент нагадав, що завтра Україна відзначатиме річницю референдуму про державну Незалежність України. Саме 1 грудня 1991 року в Україні відбувся всенародний референдум, який підтвердив незалежність нашої держави.

«Історичний акт, від якого почалася, відбулася і відновилася наша незалежність. Можу наголосити, що рішення, яке було прийняте вчора щодо надання автокефалії українській Церкві для нас, для українців абсолютно дорівнює референдуму про нашу незалежність. Бо незалежна церква – це духовна незалежність українців. Бо зараз йде процес державотворення», - сказав Президент.

Глава держави підкреслив, що «так само як армія є гарантом нашої незалежності, гарантом духовної незалежності є автокефальна православна церква».

«Надзвичайно важливо, що українська церква буде однією з 15 самостійних православних церков, з яких і складається Вселенське Православ’я», - сказав Президент та додав, що «держава для цього все зробила, що могла і мусила зробити». Про це повідомляє сайт Глави держави.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/state/national_religious_question/73737/

Следующая новость
Предыдущая новость

Эффективная реклама на улицах Трубы и трубные комплектующие отличного качества от компании ООО «ГК Феррит» Если хотите увидеть рай на земле – поезжайте на остров Бали Врач может понадобиться в любую минуту Быстрые беспроцентные онлайн кредиты для всех

Публикации