Мін’юст роз’яснив порядок включення релігійних організацій до Реєстру юридичних осіб

14.12.2017 14:03 9

Мін’юст роз’яснив порядок включення релігійних організацій до Реєстру юридичних осіб

Мін’юст наголошує, що для включення релігійної організації, зареєстрованої до 1 липня 2004 року, до Єдиного державного реєстру подається лише Заява про державну реєстрацію включення відомостей про юридичну особу до Єдиного державного реєстру (Форма 9). Форми заяв у сфері державної реєстрації юридичних осіб затверджені наказом Міністерства юстиції України від 18.11.2016 року № 3268/5.

“Форма заяви містить всі необхідні відомості про юридичну особу, передбачені статтею 9 Закону про реєстрацію, та не потребує додаткових документів, пов’язаних із включенням відомостей про юридичну особу до Єдиного державного реєстру”, – зазначено у роз’ясненні Мін’юсту.

Крім цього, Міністерство юстиції підтвердило свою позицію, що Закон України «Про свободу совісті та релігійні організації» та відомчі акти Мін’юсту не встановлюють особливих вимог до найменування релігійної організації.

Законодавством України не встановлено вимоги щодо приведення у відповідність найменування юридичних осіб, утворених до набрання чинності відповідних законодавчих положень. Зокрема, йдеться про зазначення у повному найменуванні юридичної особи її організаційно-правової форми.

Міністерство юстиції також рекомендувало місцевим управлінням юстиції провести роз’яснювальну роботу щодо написання найменування релігійних організацій з обласними державними адміністраціями та КМДА як органами, що здійснюють реєстрацію статутів релігійних організацій.

Дане роз'яснення Мін'юсту стало результатом діяльності Робочої групи, утвореної при міністерстві за участі представників Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій.

Нагадаємо, раніше Мін’юст надав роз’яснення на запит Інституту релігійної свободи, яким підтвердив, що релігійна громада вправі не міняти назву під час перереєстрації.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Как заработать на бинарных опционах без риска Відеоспостереження — чи необхідно його підключати? Особенности модульного строительства в России Диван еврокнижка Меркурий – идеальный вариант для небольшого помещения Joycasino увлекательный мир виртуального гемблинга

Публикации