Мінкульт: Верховний Суд не ухвалював дозволу УПЦ МП не змінювати свою назву

19.12.2019 6:12 0

Інформація від 16 грудня про те, що Верховний Суд України дозволив УПЦ МП не змінювати свою назву, не відповідає дійсності. Про це сьогодні, 18 грудня, заявлено на офіційному сайті Мінкульту і наведено аргументи.

«У провадженні Окружного адміністративного суду міста Києва знаходиться справа № 640/4748/19 за позовом Київської Митрополії Української Православної Церкви до Мінкультури про визнання протиправним та скасування наказу, зобов’язання вчинити дії.

Позовними вимогами по справі є:

– визнати протиправним і скасувати наказ Мінкультури № 37 від 25.01.2019 «Про затвердження релігієзнавчої експертизи щодо встановлення переліку релігійних організацій (об’єднань), які підпадають під дію норм частини сьомої і восьмої статті 12 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» (далі – Наказ № 37);

– визнати протиправним дії Мінкультури щодо розміщення 26.01.2019 на офіційному сайті Мінкультури та через офіційне видання «Урядовий кур’єр» Переліку релігійних організацій, які підпадають під дію норм частини сьомої та восьмої статті 12 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації»;

– зобов’язати Мінкультури негайно відкликати публікацію, розміщену 26.01.2019 на офіційному сайті Мінкультури та через офіційне видання «Урядовий кур’єр».

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 22.04.2019 по справі № 640/4748/19 було задоволено клопотання Позивача про забезпечення адміністративного позову, якою заборонено суб’єктам державної реєстрації юридичних осіб, громадських формувань (в тому числі Міністерству юстиції України, Міністерству культури України, їх структурних підрозділам) проводити будь-які реєстраційні дії щодо відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, у тому числі, але не виключно, скасовувати реєстраційні дії та записи стосовно релігійних організацій.

Мінкультури скористалось своїм правом, та оскаржило ухвалу Окружного адміністративного суду м. Києва від 22.04.2019 по справі № 640/4748/19 в апеляційному та касаційному порядку.

Ухвалою Верховного Суду від 11.12.2019 касаційну скаргу Мінкультури залишено без задоволення, ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києва від 22.04.2019 залишено без змін.

Слід зазначити, що станом на 17.12.2019 Окружний адміністративний суд м. Києва не переходив до вирішення справи по суті.

Таким чином, Верховний Суд не постановляв ухвали, «якою би дозволив Українській Православній Церкві Московського Патріархату не змінювати свою назву».», - пояснили у Мінкульті.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/state/legislation/78236/

Следующая новость
Предыдущая новость

3 способа привязать к себе любовь Можно ли научиться делать подарки Лор и другие узкие специализации врачебной практики в Житомире Купить зажигалку зиппо на bird.in.ua Постельное белье Viluta – для соотечественниц, ценящих комфорт

Публикации