Мінкультури України протестує проти незаконних робіт окупаційної влади Криму на території Ханського палацу

07.11.2017 19:23 3

Мінкультури України протестує проти незаконних робіт окупаційної влади Криму на території Ханського палацу

У повідомленні Мінкульту зазначається, що під час знімання всієї черепиці та старовинних дубових балок з Великої Ханської мечеті (Біюк Хан Джамі) було пошкоджено розписи 18-го століття. Окрім того, на фасаді будівлі пішли тріщини та обвалилася штукатурка через застосування для миття техніки, що використовує для очищення струмінь води під великим тиском. Цією ж технікою користувалися й для миття Фонтану сліз (Олександрівського фонтану) та Катеринівської милі, через що зазначені пам’ятки також були пошкоджені.
До того ж, всі роботи проводяться робітниками, які не мають досвіду у сфері реставрації.
Окрім того, як вже майже рік тому попереджало Мінкультури, навколо частини головного корпусу Ханського палацу передбачається зведення металевого навісу з метою проведення робіт щодо перекладання даху в приміщеннях Зали Дивану та Золотого кабінету. Через велику навантаженість металоконструкції існує загроза руйнування пам’ятки.
Відповідне свідчить про грубе порушення не лише суверенних прав України, а й положень таких міжнародних актів як Конвенції про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту від 14.05.1954 р. та Конвенції про охорону всесвітньої культурної і природної спадщини від 16.11.1972 р.
Відповідальність за охорону культурної спадщини на тимчасово окупованій території АР Крим покладається на Російську Федерацію як на державу, що здійснює окупацію, відповідно до норм і принципів міжнародного права.
Відповідно до резолюцій Генеральної Асамблеї ООН 68/262 від 27 березня 2014 року та 71/205 від 19 грудня 2016 року, якими підтверджується суверенітет і територіальна цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів, а також рішення 194-ї, 195-ї, 196-ї, 197-ї, 199-ї та 200-ї, 201-ї та 202-ї сесій Виконавчої Ради ЮНЕСКО «Моніторинг ситуації в Автономній Республіці Крим (Україна)», ухвалених протягом 2014-2017 років, Російська Федерація як держава, що здійснює тимчасову незаконну окупацію українських територій, має забезпечити виконання своїх зобов’язань згідно з міжнародним гуманітарним правом, міжнародними механізмами захисту прав людини, іншими договірно-правовими інструментами, стороною яких вона виступає.
До того ж, відповідно до положень Конвенції про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту держава, що здійснює окупацію, зобов’язана забезпечити належну охорону культурних цінностей та повагу до них.
У зв'язку з цим проведення робіт на пам'ятці національного значення «Ханський палац» Мінкульт України розцінює як доказ грубого порушення норм міжнародного законодавства Російською Федерацією, що несе пряму загрозу збереженості культурної спадщини України.
Мінкультури звертається до UNESCO та Міжнародного центру вивчення питань збереження та відновлення культурних цінностей (ICCROM) з проханням вчергове звернутися до Російської Федерації з вимогою про неухильне дотримання норм міжнародного законодавства та утримуватися від протиправних дій, які завдають або можуть завдати шкоди культурній спадщині України на території Автономної Республіки Крим, а також направило лист до Прокуратури Автономної Республіки Крим стосовно вжиття заходів реагування, спрямованих на встановлення винних осіб та притягнення їх до відповідальності.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Как избавиться от плесени? Финансовая помощь тем, кому это необходимо: кредиты онлайн Как получить займ без справки о доходах? Выбор способа печати этикеток Каким должен быть профессиональный массажный стол?

Публикации