Міжнародною науковою конференцією у Львові вшанували 100-річчя о. д-ра Атанасія Великого

12.11.2018 15:12 18

Міжнародною науковою конференцією у Львові вшанували 100-річчя о. д-ра Атанасія Великого

9-11 листопада у Львові відбулася міжнародна наукова конференція «У невтомних пошуках правди…», присвячена 100-літтю від дня народження о. д-ра Атанасія Григорія Великого (ЧСВВ), - повідомив для РІСУ її учасник Ігор Скленар.

Перший день конференції відбувся в актовій залі Львівського національного університету ім. Івана Франка за участі кількох владик УГКЦ, монашества, священиків, науковців, студентів з різних навчальних закладів, земляків визначного церковного діяча другої половини XX ст. о. А. Великого.

У привітальних словах архиєпископа і митрополита Львівського УГКЦ Ігоря (Возьняка), єпископа-помічника Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ Петра Лози, протоігумена провінції отців василіан Найсвятішого Спасителя о. Йоана Школика, проректора Франкового університету Романа Гладишевського відзначено внесок уродженця с. Туринка на Львівщині, о. Атанасія Великого, у різні ділянки церковного життя II половини XX ст.

В одній з головних доповідей першого дня конференції, яку представив о.Єронім Грім, віце-ректор ВІФБС у Брюховичах, акцентовано увагу на життєвому шляху, монашому й священичому служінні, науковій діяльності о. А.Великого.

Він як «титан праці», за висловом професора з Гарварду Омеляна Пріцака, після здобуття докторського ступеня у Римі по закінченні II Світової війни мав «100 і одне заняття». Особливо відзначився в науковій і перекладацькій праці – відновив довоєнну серію «Записки ЧСВВ» у період 1948-1980 рр. (за його редакторства видано 10 томів), написав майже 360 наукових праць різного жанру, серед них такі відомі книги як «З літопису християнської України», «Світла й тіні української історії»; переклав «Молитвослов» на українську мову… На становищі протоархимандрита Василіанського Чину подбав за оновлення його основного документа – Конституції. Маючи статус «соборового отця», брав активну участь в II Ватиканському соборі і переклав 5 томів його «Діянь».

Детальніше про цю участь доповідав проф. Рікардо Бурігана з Центру екуменічних студій (Венеція).

Історик Ігор Скочиляс, проректор УКУ, у своїй доповіді відобразив особливості історіографічних жанрів й видань о. Атанасія Великого, вказавши на можливості їх подальшого вивчення з боку істориків. Апостольський візитатор для українців-католиків в Італії та Іспанії владика Діонісій (Ляхович) розповів про виховну діяльність о. Атанасія та його змістовні духовні настанови.

10 листопада на другому дні конференції у ВІФБС в Брюховичах одна з головних доповідей архиєпископа Василя Циріла, секретаря Конгрегації для Східних Церков, стосувалася можливості заснування нових патріархатів у документі ІІ Ватиканського Собору «Orientalium Ecclesiarum». Владика детально виділив тодішні пропозиції о. Атанасія Великого та особливості голосування «соборових отців» у питанні створення нових патріархатів.

11 листопада конференція «У пошуках правди…» завершилася у м. Жовква Львівської обл. – Архиєрейською Літургією в монастирському храмі Пресвятого Серця Христового і святковою академією в місцевому «Народному домі».

Детальніше з перебігом цієї конференції можна ознайомитися на офіційному сайті Провінції отців василіан в Україні: osbm.in.ua.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/conferences/73459/

Следующая новость
Предыдущая новость

Игровой слот Bananas Вас ждут бесплатные игральные аппараты на азартном портале СлотсДок Самый большой выбор напольных покрытий со скидками Где заказать печать открыток? Великолепный каталог продукции для детей и их мам

Публикации