Муфтій розповів про напрямки роботи Управління військового капеланства мусульман України

20.10.2017 14:52 3

Муфтій розповів про напрямки роботи Управління військового капеланства мусульман України

Після зустрічі муфтія з головнокомандувачем Збройних сил України генералом армії України Віктором Муженком посадовим особам дали доручення упорядкувати діяльність військових імамів-капеланів. 15 червня 2016 року офіційний дозвіл провадити служіння у військових частинах усіх трьох оперативно-тактичних угрупувань було отримано.
Муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» шейх Саід Ісмагілов розповів про Управління військового капеланства мусульман України та про кілька напрямів його роботи:
"Перший — це духовна робота з військовими: відвідувати їх у частинах, надавати певну допомогу, вислуховувати їх біль, дізнаватися про те, що їх турбує…
Другий напрям — робота в зоні АТО, де капелани відвідують мусульман і надають їм допомогу.
Третій напрям — робота з військовими шпиталями, де нам дуже допомагають мусульманки — жінки-волонтерки з Громадської організації «Мар’ям». Це шпитальне волонтерство має завдання надавати моральну й матеріальну підтримку воякам. Капелани також відвідують поранених, якщо серед них є послідовники Ісламу.
Наступний напрям — вишкіл самих капеланів. Вони мусять постійно підвищувати фаховий рівень, вивчати тактичну військову медицину, певні психологічні моменти, що допоможуть розмовляти з людьми з травматичним синдромом.
Наше капеланство також надає певну гуманітарну, медичну допомогу, опікується родинами загиблих. Тобто капеланство не лише на лінії фронту. Воно є і в тилу, а поле діяльності капеланів — дуже широке".
Під час нещодавнього брифінгу в Міноборони начальник Головного управління морально-психологічного забезпечення Збройних сил України Олег Грунтковський заявив про те, що Збройні сили завершують формування капеланської служби. За його словами, до кінця року майже у всіх військових частинах з’являться військові капелани, які вестимуть душпастирську роботу без урахування особистої приналежності до конкретної конфесії.
Національна гвардія України стала першим військовим формуванням, де впровадили капеланство. Аби стати капеланом, необхідно володіти українською мовою, мати декілька років служби у пастві та рекомендацію від духовного старшини.
У липні 2017 року було презентовано книгу про українських мусульман в умовах військово-політичної кризи 2014–2016 рр.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Пластиковые двери от Фабрики Комфорта Где купить готовый сейф или заказать его изготовление Рыба под маринадом классический рецепт минтай Матрасы для детей Выбираем зимние ботинки: как выбрать правильно?

Публикации