Мусульманській громаді Дніпра передадуть Катеринославську соборну мечеть

06.06.2018 21:21 9

Мусульманській громаді Дніпра передадуть Катеринославську соборну мечеть

Після передання Соборну мечеть відреставрують та повернуть їй первісний вигляд. У приміщенні планують створити культурний центр кримськотатарського народу.
Катеринославську соборну мечеть збудували ще на початку ХХ століття. Однак після війн і революцій минулого століття її вилучили у мусульманської громади. Упродовж багатьох років приміщення використовували з різною метою. Питання повернення будівлі неодноразово розглядали на різних рівнях. Нині в історичній споруді розташовується дитяча спортивна школа олімпійського резерву. Щоб захистити інтереси кожної зі сторін, у мерії також розроблять покроковий план переїзду навчального закладу. Зі свого боку представники кримськотатарського народу для перенесення спортивної школи у нове приміщення планують підключити турецькі кошти та фахівців.
— Ми раді бачити наших близьких друзів у себе в гостях. Ми підписуємо меморандум про співпрацю, в якому будуть врегульовані наші подальші взаємини. Насамперед, стосовно передання будівлі мечеті кримськотатарському народові. Ми відновлюємо історичну справедливість. Та щоб уникнути спекуляцій, підкреслю: жодні інтереси не постраждають. Ситуація буде win-win, — сказав міський голова Борис Філатов.
Голова Меджлісу Рефат Чубаров переконаний, що повернення мечеті ще більше об’єднає місто. За його словами, нині саме Дніпро є місцем, де укріплюється Україна.
— Для нас, кримських татар, є дуже важливим зміцнення України в усіх сферах її життєдіяльності. Ми цінуємо місто Дніпро через призму Криму. Якщо б у 2014 році тут не організували спротив подальшій російській агресії, могло б статися так, що ми сьогодні просто перестали думати про повернення до Криму. Ми цінуємо громаду Дніпра — різну за етнічними та релігійними ознаками. Тож ми разом зробимо все, щоб діти, які навчаються зараз і навчатимуться у спортивній школі далі, отримали гідні умови, — зазначив Рефат Чубаров.
Меморандум, який підписали безстроково, серед іншого, декларує нові можливості для розширення співпраці у культурно-гуманітарній сфері. Йдеться про зміцнення взаєморозуміння між релігійними організаціями різних віросповідань, захист прав і законних інтересів мусульманської громади.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Игровые автоматы Золотой кубок – лучшее решение для вашего старта Медицинский центр для суррогатных мам Модули Opencart Плагины Шаблоны для вашего сайта Аренда светового оборудования для праздников Как выбрать кроссовки для повседневной носки?

Публикации