Мусульмани святкують Курбан-байрам

12.08.2019 4:21 0

Мусульмани святкують Курбан-байрам

11 серпня мусульмани відзначають Курбан-байрам, одне з двох найважливіших свят в ісламі.

Курбан-байрам настає через 70 днів після ще одного найважливішого дня ісламського календаря - Ураза-байраму.

Свято Ід аль адха (Курбан-байрам) – це свято жертвопринесення, що починається вранці 10 зуль-хіджа за мусульманським місячним календарем і триває чотири дні. Ід аль адха — кульмінація хаджу (прощі в Мекку): прочани виконують обряд жертвопринесення в долині Міна на згадку про жертвопринесення Ібрагіма (бібл. Авраама). Згадка про цю подію є в Біблії і в Корані.

Здійснювати жертвопринесення наказано не тільки прочанам, а й кожному мусульманину, який має на це кошти. Жертовними тваринами вважаються корови, вівці й кози. Обряд виконується після святкової молитви, або у наступні два дні свята.

М’ясо жертовних тварин традиційно ділять на 3 частини: одну залишають собі, другу роздають як милостиню мусульманам, третю дарують родичам і сусідам, у тому числі й немусульманам. Гарна традиція — приготування з третьої частини курбану святкового частування — плову, шашлика, мантів — для сусідів, друзів, родичів і всіх, хто прийде в гості у святкові дні.

Сенс обряду жертвопринесення передусім духовний. Кожен мусульманин на чесно зароблені гроші повинен принести жертву й поділитися з бідними й незаможними, пригостити святковою їжею своїх гостей. Це — акт щедрості й пожертвування з надією на Боже прощення.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/culture/religious_holidays/76807/

Следующая новость
Предыдущая новость

Глава УПЦ КП обговорив з владою Буковини державно-церковні стосунки Телеканал ICTV снял фильм о главе УПЦ КП Sale of hair in bulk. How choose the best product? Автогражданка в электронном виде Новые схемы лечения вируса гепатита С дают отменные результаты и дарят надежду

Публикации