Московський Патріархат перешкоджає вільному рішенню громад, - архиєпископ ПЦУ на зустрічі ОБСЄ

02.04.2019 10:28 0

Московський Патріархат перешкоджає вільному рішенню громад, - архиєпископ ПЦУ на зустрічі ОБСЄ

Представник ПЦУ при Європейських інституціях архиєпископ Євстратій (Зоря) на зустрічі ОБСЄ 1 квітня заявив, що Московський Патріархат, використовуючи інформаційний та юридичний тиск, щоби перешкодити вільному вибору конфесійної приналежності українців. Про це єрарх написавна своїй Фейсбук-сторінці.

За словами архиєпископа, після отримання Томосу про автокефалію в Україні почався рух до приєднання до української Церкви.

«Релігійні громади ухвалюють на своїх загальних зібраннях рішення про підпорядкування - належати до Російської Церкви чи до Української Церкви», - зазначив він.

«Московський Патріархат намагається перешкодити вільному рішенню громад. У тому числі використовується інформаційний та юридичний тиск, поширення звинувачень в традиційному стилі російської пропаганди», - додав архиєрей.

«Хочу підкреслити, що Українська Церква виступає за право кожної релігійної громади у відповідності до закону вільно ухвалювати рішення про те, якому релігійному центру вона бажає підпорядковуватися. Це відповідає загальному праву на свободу релігії і переконань. Ми виступаємо проти насильства і не раз засуджували будь-які заклики до насильства в питаннях, що стосуються Церкви. Ми відкриті до конструктивного діалогу з усіма зацікавленими сторонами, включаючи ОБСЄ», - наголосив архиєпископ ПЦУ Євстратій.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/religion_and_policy/75286/

Следующая новость
Предыдущая новость

Популярные молодёжные бренды: принт на одежде Streetwear На аукціоні продають церкву УПЦ Гранитные памятники и изделия декора в Киеве от производителя Оздоровление в прикарпатской Сходнице: отели и санатории курорта Европейское гражданство: кратчайший путь

Публикации