Москву бентежить участь делегації Константинополя у святкуванні у Києві Хрещення України-Руси

20.07.2019 19:09 0

Москву бентежить участь делегації Константинополя у святкуванні у Києві Хрещення України-Руси

У Російській Православній Церкві заявили, що делегація Вселенського Патріархату, яка збирається до Києва на урочистості на честь Дня Хрещення України-Руси 28 липня, “може бути розчарована побаченим”.

Про це на прес-конференції в Москві 17 липня заявив заступник голови синодального Відділу зовнішніх церковних зв’язків протоєрей Микола Балашов, передає Інтерфакс-Релігія.

“Оголошено, що до Києва на свято приїдуть гості з Константинопольського Патріархату, і може виникнути незручна ситуація зіставлення чисельності тих, хто молиться на двох хресних ходах”, – сказав Балашов.

Він пояснив, що має на увазі святковий хід “канонічної Української Православної Церкви” (йдеться про РПЦ в Україні), який проходить напередодні свята, 27 липня, і хід помісної Православної Церкви України.

Адже, за його даними, минулого року “канонічна УПЦ” зібрала на хресний хід 250 тис. вірян, “в той час як в ході «неканонічної Церкви» взяли участь лише кілька тисяч осіб”.

Як слушно зазначає "Релігійна правда", 2018 року офіційний сайт РПЦвУ дійсно відрапортував про 250 тисяч вірян на святі, проте за даними київської поліції, реальна цифра складала 20 тисяч осіб. Натомість Хресний хід, організований УПЦ КП, зібрав щонайменше 65 тисяч вірян.

Також представник РПЦ допустився помилки, розмірковуючи про те, звідки почнеться Український хресний хід ПЦУ.

“Причому не зрозуміло, як все складеться цього року. Справа в тому, що Володимирський собор залишається у віданні так званого почесного патріарха Філарета, який, як ми знаємо, не задовольнився цією “почесною” роллю і відновив “Київський Патріархат”. З ким же будуть представники Константинополя в цій ситуації, де пройде літургія новоствореної церкви, поки важко сказати”, – заявив о.Микола.

Як відомо, перший Український Хресний хід ПЦУ розпочнеться від древньої святині – Софії Київської. Про це в інтерв’ю Релігійній правді розповів митрополит Епіфаній. Святкове богослужіння також відбудеться на території цієї визначної для українського православ’я пам’ятки.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/state/national_religious_question/76572/

Следующая новость
Предыдущая новость

Где купить складское оборудование? Газобетон від компанії BETONERA Печать наклеек по хорошей цене В Киеве реставрируют церковь Спаса на Берестове Модные часы на каждый день

Публикации