Москва роздмухує «громадянську війну» у Помісних Церквах, - архиєпископ ПЦУ про рішення Синоду РПЦ

27.12.2019 12:13 0

Москва роздмухує «громадянську війну» у Помісних Церквах, - архиєпископ ПЦУ про рішення Синоду РПЦ

У Православній Церкві України прокоментували рішення Синоду РПЦ розірвати стосунки з Олександрійською Церквою через Україну. На думку речника ПЦУ архиєпископа Євстратія (Зорі), Патріархія РПЦ і далі віддзеркалює кремлівське ставлення до дійсності.

Про це архиєпископ написав у себе на Фейсбуці.

«Судіть самі: коли Путін не зміг зупинити європейський рух України, він «вивів Крим з юрисдикції Києва» та влаштував «громадянську війну».

Патріарх Кирил виявляє такі ж наміри - не зумівши зупинити визнання автокефалії Української Церкви, він «виводить» у своє підпорядкування парафії/структури в інших Помісних Церквах, на які дотепер мав найбільший вплив, а в самих цих Церквах прагне розпалити «громадянську війну», підбурюючи єрархів/духовенство до порушення прийнятих відповідною Церквою рішень», - зазначив він.

За словами речника ПЦУ, Москва за цим принципом вже прихопила кілька парафій Вселенського Патріархату в Європі, тепер це робить в Африці. Окрім того, РПЦ закликає лояльних до неї єрархів визначатися: «ви з нами чи зі своїми Помісними Церквами».

«Той сценарій, який багато разів МП відпрацювала в Україні на рівні парафій - якщо громада хоче піти від російської юрисдикції, то слід її поділити і «зубами» тримати хоча б найменший шматок - тепер запускають на рівні Помісних Церков. Зараз пара митрополитів у Греції вже відіграють таку роль, у Олександрійському Патріархаті поки що знайшлися лише окремі священики.

Тим самим залякують інші Помісні Церкви: якщо ви вИзнаєте автокефалію ПЦУ - «ми почнемо забирати ваші парафії» та «у вас самих з‘являться єпископи-повстанці»», - наголосив єрарх.

«Але насправді найбільше такі рішення матимуть довготривалі наслідки в середині РПЦ, адже руйнування принципу єдності Помісної Церкви вдарить по самій Московській Патріархії: якщо вона словом і ділом закликає в інших Помісних Церквах не підкорятися загально-церковним рішенням, то яка підстава і для чого в самому Московському Патріархаті підкорятися рішенням п. Кирила/Синоду/правлячого архієрея?

«Копаючи» іншим Церквам «яму», Російська Патріархія сама в неї впаде, особливо коли ослабне зовнішня політична підпорка.

Чи мають останні московські рішення щось спільного з благом Церкви, прагненням миру та єдності у Вселенському Православ‘ї, з канонічним порядком і з самим духом євангельської любові - судіть самі...», - риторично запитує архиєпископ Євстратій (Зоря).

Як інформувала РІСУ, учора, 26 грудня Синод РПЦ розірвав євхаристійне спілкування з Патріархом Олександрійським, припинив діяльність представництва (подвір'я) Олександрійського Патріархату при Московському Патріаршому престолі, вивів з-під юрисдикції Олександрійського Патріархату парафії Російської Православної Церкви, що знаходяться на Африканському континенті, надавши їм ставропігійний статус.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/confessional/orthodox_relations/78341/

Следующая новость
Предыдущая новость

Купить диплом колледжа выгодно Значение и особенности великого православного поста Широкий выбор качественных ювелирных изделий с доставкой по всей стране Стильний жіночій одяг за кращими цінами Самые разнообразные игровые аппараты

Публикации