Москва накаже і митрополит Лука сам служитиме 40 днів за дитину, - в УПЦ КП прокоментували випадок із похороном у Запоріжжі

05.01.2018 19:33 21

Москва накаже і митрополит Лука сам служитиме 40 днів за дитину, - в УПЦ КП прокоментували випадок із похороном у Запоріжжі

В УПЦ КП прокоментували випадок із запорізьким священиком УПЦ МП Євгеном Молчановим, який відмовився відспівувати дитину охрещену у Київському Патріархаті. За словами, архиєпископа Євстратія (Зорі), відмова у церковних службах вірним УПЦ КП є звичайне явище, хоча жодного офіційного документу, який би забороняв це робити немає.

«Ну прям так само, як члени Синедріону посилалися на канони, вимагаючи розіп‘яти Ісуса Христа: «Ми маємо закон, і за законом нашим має померти»; «А народ цей, що не знає Закону, проклятий він» (Ін. 7:49)», - написав у себе на Фейсбуці владика Євстратій.

Єрарх УПЦ КП зазначив, що випадок із відмовою поховання непоодинокий.

«Однак НЕМАЄ жодного загального офіційного документу МП, який би зобов‘язував так діяти, з конкретним посиланням на ті самі канони, про які каже м. Лука. НЕМАЄ. Чому?

Бо тоді коту під хвіст піде весь екуменізм МП. Адже якщо офіційно визнати УПЦ КП «не хрещеними», то тоді католики і протестанти теж «не християни». Тому МП-комісія «по противодействию расколам» свого часу проект документу написала, а ухвалити так і не спромоглися», - заявив він.

«P.S. До речі, цей м. Лука буквально днями вже відзначився: спочатку написав гнівну заяву, що нібито державне святкування Різдва 25 грудня «спрямоване на знищення Православ‘я», а потім поїхав у Будапешт, де в храмі МП правив 25 грудня Різдвяну службу. Бо там парафія МП живе за новим календарем.

Накаже Москва завтра сорок днів поспіль за покійну дитину літургії служити - той же м. Лука і сам служитиме, і всім своїм підлеглим вказівку дасть», - наголосив владика Євстратій.

Нагадаємо, 31 грудня, близько 18:20 за вулиці Історичній у Запоріжжі сталася трагедія. 39-ти річний житель Запоріжжя вирішив покінчити життя самогубством і викинувся з вікна багатоповерхівки. У цей момент у дворі будинку гуляв маленький хлопчик зі своїм татом. За трагічним збігом обставин, самогубець упав саме на дворічного малюка.

Чоловік помер від отриманих травм на місці. Хлопчика намагалися врятувати лікарі швидкої допомоги, але дитина, не приходячи до тями, померла в реанімаційному автомобілі.

Священик УПЦ МП Євген Молчанов відмовився відспівувати дитину, коли довідався, що її хрестили в УПЦ КП. Митрополит Запорізький і Мелітопольський УПЦ МП Лука (Коваленко) виправдав вчинок священнослужителя, мотивуючи тим, що він діяв згідно з канонами Церкви.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/confessional/orthodox_relations/69599/

Следующая новость
Предыдущая новость

Архієпископ Російської єпархії Вірменської Апостольської Церкви відсвяткував у Криму 300-річчя єпархії Між духовенством та районною владою Рівненщини відбувся благодійний футбольний матч Чем хорош пленочный теплый пол под ламинат Церкви розпочали благодійні акції для школярів з малозабезпечених родин УПЦ угледіла в парламенті ще один "антицерковний законопроект"

Публикации