МОН зупинило викладання у школах факультативного курсу «Основи сім’ї»: автор курсу обурений

30.11.2019 0:29 3

МОН зупинило викладання у школах факультативного курсу «Основи сім’ї»: автор курсу обурений

Основи сім’ї – предмет, що ввели в шкільну програму для вибіркового вивчення в 10-11 класах. Основною ідеєю якого була підготовка підлітків до сімейного життя та буденних реалій. Підручник будується на релігійних переконаннях та категоричних твердженнях про сімейну мораль.

Автор курсу Адріан Буковинський отримав лист від ІМЗО (а ІМЗО днем раніше отримало лист від МОН) про зупинення викладання освітнього комплексу «Основи сім’ї» у закладах середньої освіти. Про це інформує Vseosvita.

Автору курсу закидають:

«Підручники доктора філософських наук Буковинського з «Основ сім’ї» для 10 та 11 класів, не описують види контрацепції – автор запевняє школярів, що контрацепція взагалі «неетична та суперечить природі сім’ї».

Автор стверджує, що жінка може завагітніти тільки в певні дні – і подружжя може планувати вагітність, тільки розраховуючи фертильні й нефертильні дні.

Натомість абортам приділено кілька сторінок: автор дає їм не лише медичну, а й релігійно-моральну оцінку. Маса суджень типу «вбивство дитини суперечить природі жінки» в цьому підручнику, на думку експертів, містить ознаки аб’юзу (психологичного насильства, тиску), зокрема, щодо школярів, які мають інформацію про аборти своєї мами, родички, подруги.

На обкладинці підручника для 10 класу зображено, що чоловік має займатися наукою, а жінка – веселими креативними речами (півкуля мозку поблизу зображення чоловіка заповнена цифрами і формулами, а поблизу жінки – яскравими плямами фарби)».

«У книжці є й серйозний християнський православний складник, і батьки занепокоєні через це, особливо ті, які сповідують якусь іншу релігію. У нас начебто світська держава, а дітям у начебто нерелігійному курсі безальтернативно пропонується православний християнський підхід до світогляду», — пояснила порталу thebabel.com.ua експерт Олена Масалітіна.

Противники підручника також говорять про «давно застарілий зміст та порушення гендерної рівності».

Що саме «було не так» у змісті підручника описала медичний журналіст Дарина Даниленко:

  1. якщо у вас був секс до шлюбу – ваші стосунки розпадуться;
  2. аборти – це аморально;
  3. контрацепція – це вбивство дітей;
  4. призначення жінки – давати та оберігати життя;
  5. молитва – запорука позитивного душевного стану

Сам Адріан Буковинський протестує проти проведення антидискримінаційної експертизи своїх підручників:

«Як на мене, то це просто огидно! Ми отримали програму, яка є моєю гордістю. А заступник Міністра Любомира Мандзій (очевидно, що за погодженням з міністром МОН Ганною Новосад) одним розчерком пера зупиняє схвалення програми. Шановні батьки українських дітей! Ось так за вашим спинами вирішують майбутнє ваших дітей. У них і надалі хочуть красти інформацію, яка допоможе їм створити щасливі сім’ї і стати відповідальними та ефективними батьками. Пам’ятайте, що саме ви є запорукою щасливого майбутнього ваших дітей. Тож подбайте про це майбутнє!».

МОН зупинило викладання у школах факультативного курсу «Основи сім’ї»: автор курсу обурений

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/church_and_school/77987/

Следующая новость
Предыдущая новость

УПЦ угледіла в парламенті ще один "антицерковний законопроект" Данилюк пояснил, почему закон про легализацию настолько долго лежит в Раде Деньги на карту в течение 15 минут Казино, которое не может вам не понравиться Высококачественная женская и мужская обувь

Публикации