Митрополит Іларіон поскаржився на недругів Москви, які зірвали його зустріч з Помпео

03.11.2019 23:34 3

Митрополит Іларіон поскаржився на недругів Москви, які зірвали його зустріч з Помпео

Глава Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату митрополит Іларіон звинуватив противників Російської Церкви в тому, що його зустріч з держсекретарем США Майком Помпео, запланована на 22 жовтня, не відбулася.

"Я думаю, що є у нас чимало недоброзичливців, які мають добрі контакти з держдепартаментом, і коли ця зустріч була анонсована, вони вжили заходів для того, щоб вона не відбулася", - сказав митрополит в ефірі програми "Церква і світ" на телеканалі "Росія-24", повідомляє Інтефакс-релігія.

Він повідомив, що отримав запрошення зустрітися з держсекретарем США від членів Антіохійської архиєпископії Північної Америки ще в червні.

"Я не був ініціатором, і я не очікував чогось особливого від цієї зустрічі, але я дав згоду. Були запропоновані дати в серпні - вони мені не підходили, були запропоновані дати в вересні - у мене у вересневому розкладі було все завантажено. Тоді офіс держсекретаря США запропонував три дати у жовтні - я вибрав одну з трьох запропонованих дат, оскільки вона була близька до святкування 125-річчя служіння святого Рафаїла Бруклінського і 100-річчю Антіохійського Собору, на який мене запросили антіохійці - ті самі, які влаштовували цю зустріч " , - розповів митрополит.

"До тих пір, поки зустріч не була анонсована, її ніхто не намагався зірвати", - поскаржився єрарх РПЦ.

Однак напередодні бесіди держдепартамент опублікував розклад Помпео на наступний день.

"І ось наступного дня вранці я отримую з держдепартаменту дзвінок про те, що зустріч відбудеться, але вона пройде один на один, а раніше передбачалося, що у цій зустрічі також візьме участь представник Антіохійської Церкви. І вже за годину до цієї зустрічі я отримую дзвінок про те, що замість Помпео зі мною зустрінеться якийсь його заступник. Ну, я від цієї зустрічі відмовився ", - сказав митрополит.

Архиєрей розповів, що наступного ранку Помпео в урочистій обстановці зустрічався з Предстоятелем ПЦУ Єпіфанієм, який, говорив про порушення прав віруючих в Донбасі і в окупованому Росією Криму, а держсекретар запевнив, що США підтримували і будуть підтримувати Українську Церкву, незалежну від РПЦ.

Як вже інформувала РІСУ, Предстоятель Православної Церкви України Митрополит Епіфаній 23 жовтня в рамках свого першого візиту до США зустрівся із державним секретарем США Майком Помпео.

Митрополит Іларіон поскаржився на недругів Москви, які зірвали його зустріч з Помпео

Предстоятель Православної Церкви України відзначив, що в Україні вдячні за багаторічну солідарність та високо цінують надійну двопартійну підтримку Сполучених Штатів Америки, що є надзвичайно важливим для зміцнення незалежності України. Митрополит Епіфаній висловив сподівання, що Вашингтон і надалі буде залишатися незламним у своїй підтримці суверенітету і територіальної цілісності України, у справі захисту релігійної свободи, протидії російській агресії та повернення всіх українських заручників додому.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/world_news/77661/

Следующая новость
Предыдущая новость

Рулетка в онлайн Casino-x для азартных развлечений Высококвалифицированные стоматологические услуги в Киеве Каким должен быть профессиональный массажный стол? Igra-Slot - сайт, где осуществляются желания при игре в бесплатные видеослоты Когда лучше стричься, чтобы иметь красивые волосы

Публикации