Митрополит УПЦ (МП) Олександр (Драбинко) прокоментував скандал у Запоріжжі

05.01.2018 13:22 75

Митрополит УПЦ (МП) Олександр (Драбинко) прокоментував скандал у Запоріжжі

Священик Української Православної Церкви (Московського Патріархату) не повинен був відмовляти в проведенні обряду відспівування 2-річного малюка, що трагічно загинув в Запоріжжі; той факт, що дитина була хрещена в Київському Патріархаті, не міг бути підставою для відмови.

Таку думку "Обозревателю" висловив митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський УПЦ (МП) Олександр (Драбинко).

"Власне, це проблема священика і єпископа. Щоб владика Лука не виправдовував його дії і щоб йому самому не треба було виправдовуватися, треба було відразу зателефонувати своєму єпископу і запитати, як правильно вчинити в цій ситуації", - зазначив єрарх.

Владика Олександр пояснив: "У Української Православної Церкви немає чіткої, документально сформульованої позиції щодо таких випадків. Існує як церковна ікономія (принцип богослов'я і рішення церковних питань з позиції поблажливості. - Ред.), так і церковна акривія (протилежність ікономії. - Ред.). У певних випадках це неможливо, наприклад, коли людина скоїла злочин. Але в даному випадку, коли мова йде про дитину, яка відійшла в інший світ, для її душі і для втіхи батьків слід було застосувати поняття ікономії", - переконаний митрополит.

На його думку, "відмова не була аргументована. Можливо, це сталося через те, що священик або заангажований, або недостатньо богословськи освічений".

В контексті ставлення до "розкольників" митрополит Олександр (Драбинко) зауважив: "Коли до мене, ще за митрополита Володимира, зверталися люди, хрещені в Київському Патріархаті, я їх приймав через миропомазання. Тобто ми визнаємо Таїнство Хрещення у католиків, у протестантів, у всіх тих , хто був хрещений в ім'я Святої Трійці. Ми можемо не визнавати Таїнство конфірмації, тобто миропомазання".

"Зараз дуже багато шуму щодо розколу. Але в будь-якому випадку рано чи пізно розколи будуть подолані, і ніхто не буде ані перевінчувати, ані перехрещувати. Ми пам'ятаємо, як це було в деяких церквах, коли не визнавалися ті чи інші Таїнства або не визнавалася їхня повнота, але після певного періоду всі заборони були зняті, всі розколи подолані і всі таїнства визнані", - підкреслив єрарх.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/confessional/orthodox_relations/69607/

Следующая новость
Предыдущая новость

Выдающийся деятель из мира политики В Украине выходят книги о современном взгляде на шариат и кораническом принципе совещания Как правильно выбрать ортопедический матрас для ребенка в интернете «Папа для України» відправляє 86 дітей із зони АТО на відпочинок у Хорватію Качественные мостовые ограждения барьерного типа

Публикации