Митрополит УПЦ КП обговорив з командувачем ВМС України питання розвитку інституту військового духовенства

27.07.2018 21:44 3

Митрополит УПЦ КП обговорив з командувачем ВМС України питання розвитку інституту військового духовенства

Разом з митрополитом Іоаном участь в зустрічі взяли перший заступник голови СУВД прот. Тарас Мельник, голова регіонального управління військового духовенства "Південь" прот. Василь Вирозуб, а також представники української діаспори – настоятель парафії Святителя Миколая (м. Філадельфія, США) прот. Богдан Згоба разом з віце-президентом парафії, засновником фундації «TIP» м. Філадельфія Сюзанною Гузь.
Сторони обговорили питання розвитку інституту військового духовенства в Україні.
Для військових моряків Сюзанна Гузь презентувала гуманітарну місію ТІР, засновником якої вона є. Вона наголосила, що місія ТІР має на меті об’єднати зусилля громадян США та спрямувати на підтримку капеланства в Україні та на благодійну діяльність.
Командувач ВМС України віце-адмірал Ігор Воронченко подякував діаспорі Сполучених Штатів за всесторонню допомогу Україні, а також духовенству УПЦ Київського Патріархату та УГКЦ, адже капелани обох церков зараз беруть активну участь в підтримці духу військовослужбовців.

Митрополит УПЦ КП обговорив з командувачем ВМС України питання розвитку інституту військового духовенства
По завершені зустрічі голова СУВД разом з гостями з діаспори оглянули флагман українського флоту «Гетьман Сагайдачний», який брав участь у численних антитерористичних й антипіратських операціях. Коли почалася окупація Криму, фрегат допомагав військовим НАТО у боротьбі з піратами. У пік російської агресії командування і весь особовий склад флагмана залишилися вірними українській присязі і боронили територіальні води України від загарбників.
Для Сюзанни Гузь прогулянка на борту фрегата стала особливою, оскільки вона є нащадком українських моряків. На початку 20 століття українські моряки, які створили осідок у США, згуртувалися в православну парафію на честь Святителя Миколая – покровителя мореплавців.
Сюзанна Гузь, яка є внучкою одного з моряків-емігрантів, зараз активно сприяє розвитку в Україні інституту війського капеланства.

По цьому митрополит Іоан у супроводі делегації з США відвідав військово-польовий Свято-Троїцький храм Одеси, де передали нові підрясники для військових священників регіону. Благодійна акція «Підрясник для капелана» започаткована у травні цього року за сприяння настоятеля ставропігійної парафії Святителя Миколая в м. Філадельфія (США) – прот. Богдана Згоби.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Букет для невесты заказываем в интернет магазине Глава РПЦЗ путешествует по Крыму, который считает российским Качественное продвижение и реклама сайтов и социальных сетей Выездное ресторанное обслуживание: секрет идеального праздника Казино Вулкан - ваши мечты сбываются

Публикации