Митрополит УПЦ КП закликає до "возз’єднання юрисдикцій", а група політиків — до всеправославної наради

21.09.2018 19:03 3

Митрополит УПЦ КП закликає до

У листі митрополит Антоній роз'яснює вірянам УПЦ (МП) позицію УПЦ КП щодо останніх подій в Україні, пов'язаних з обговоренням можливого надання автокефалії від Константинопольської Церкви.
"Дискусія стосується лише процедури набуття автокефалії. Згідно з церковним правом, це питання належить до компетенції найвищого органу церковного управління – Вселенського Собору. Це можемо побачити на прикладі отримання автокефалії Кіпрською Церквою (8 правило ІІІ Вселенського Собору). Враховуючи сучасні реалії життя світового Православ’я і складність скликання чергового Вселенського Собору (не без деструктивної ролі РПЦ, як ми це бачили на прикладі Всеправославного Собору, що відбувся на Криті влітку 2016 року), такі питання вирішуються за прецедентами. На основі цього Президент, Верховна Рада та єпископат звернулись до Його Всесвятості, Патріарха Константинопольского Варфоломея про надання Томосу про автокефалію Українській Церкві. Саме цей шлях і є канонічним, оскільки світло Христової віри ми отримали від Константинополя і до XVII ст. перебували під архіпастирським піклуванням Вселенського Патріарха. І лише імперські дії Московського царства у 1686 році заклали фундамент сьогоднішньому церковному протистоянню в Україні", — зазначає владика Антоній.
Він каже, що серед священнослужителів єпархій УПЦ (МП) існують різні міркування щодо автокефалії. Водночас "наші ж спільні недруги поширюють чутки, нібито в Київському Патріархаті останнім часом запанував дух «переможців», дух погорди щодо всіх інших православних душпастирів". Митрополит запевняє, що це "зовсім не так", "у нас є лише передчуття нашої спільної перемоги, коли ми у возз’єднаній Церкві – не паралельно, а разом – служитимемо Богові й ближнім".
Митрополит Антоній переконує, що "усі організаційні й інші питання при цьому повинні бути спільно вирішені так, щоб не послабити, а посилити Церкву, давши можливість кожному служити якнайкраще в міру своїх сил. Адже йдеться не про приєднання, а саме про возз’єднання обох наших юрисдикцій".
Напередодні, 19 вересня, п'ять діючих та колишніх народних депутатів України, меценатів і прихильників УПЦ (МП) - Андрій Деркач, Яків Безбах, Андрій Шипко, Григорій Смітюх, Василь Горбаль - підписалися під листом до Вселенського патріарха Варфоломія з повідомленням про те, що в Україні його ім'ям хочуть прикритися "в боротьбі за сьогочасні інтереси політиків".
Вони вказують на голову Верховної Ради, зазначаючи, що він є греко-католиком і сприяє автокефалії Православній Церкві в Україні, а значить "сьогодні складається так, що основні ідеологи і провідники питання автокефалії - політики, які не є Православними людьми".
"Нам би не хотілося, щоб Ви як шановний Вселенський Патріарх в'їхали в Україну на плечах греко-католиків і тих політиків, хто керується власними інтересами в рамках президентських виборів, - йдеться у зверненні. - Така логіка, на жаль, призведе до того, що в історію увійде не Томос, а імена ініціаторів і бенефіціарів "Православної смути" і кривавого переділу. Це і бентежить більшість Православних в Україні. Вони не розуміють поспішності процесу і засмучені відсутністю Вашого діалогу з УПЦ. Разом з тим вони чітко бачать греко-католицькі "локомотиви" в центральних органах влади України, що везуть Томос Вашої Святості Україні, як "агітаційний лист" до президентських виборів".
Слід зазначити, що самі греко-католики в особах своїх лідерів неодноразово підкреслювали, що питання автокефалії — внутрішня справа Православних Церков в Україні. УГКЦ бачить своє сопричастя насамперед з Римом, до якого закликає інші Церкви.
Депутати далі доводять у зверненні, що "велика частина українських Православних зможе прийняти автокефалію тільки при наявності згоди російського Патріарха", просять Вселенського патріарха "не приймати поспішного рішення" і "провести після закінчення головної політичної події в Україні 2019 року - президентських виборів, Всеправославну нараду під Вашою егідою за участю всіх сторін, в тому числі і українських єпископів, служителів Вашої церкви, яких Ви призначили екзархами".
Вони пропонують "зібрати Всеправославну нараду, щоб в злагоді з Московським Патріархом виробити єдино Правильний підхід: або в наданні автокефалії УПЦ, або розміщенням подвір'їв Вселенського Патріархату на території України (такі вже по факту існують тут), або інше спільне рішення, яке допоможе подолати розкол, всіх влаштує і всіх примирить в ім'я Спасіння і на благо Православ'я".

Депутати і екс-депутати фактично повторюють думку Синоду РПЦ, який нещодавно запропонував Константинополю обговорити питання подолання розколу української Церкви на всеправославній нараді.

Фото superwebsite

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Лучшая стоматологическая клиника Капелан УПЦ КП прочитав військовим лекції «Цінність християнського життя» та «Вартість і призначення людини» Трубы и трубные комплектующие отличного качества от компании ООО «ГК Феррит» Светодиодные лампы Эдисона – новинка с ретро дизайном Лучшая офисная мебель

Публикации