Митрополит ПЦУ не проти, щоби віряни могли відзначати Різдво 25 грудня

17.11.2019 17:50 0

Митрополит ПЦУ не проти, щоби віряни могли відзначати Різдво 25 грудня

Група парафіян звернулась із відкритим листом до митрополита Луцького і Волинського ПЦУ Михаїла з проханням про запровадження святкування Різдва за новоюліанським календарем, тобто 25 грудня, не відкидаючи і юліанського, 7 січня.

Як повідомив сайт pershyj.com, депутати обласної та Луцької міської рад, члени товариства «Просвіта» й інші активісти просять у високопреосвященного служити різдвяні відправи в кафедральному соборі Святої Трійці вже у грудні цього року, і так започаткувати традицію.

Адже більшість Православних Церков у цілому світі святкують Різдво за новим стилем. «Проте Україна досі залишається у радянській (на тепер – російській) парадигмі, святкуючи Різдво 7 січня у компанії з агресором Росією», – йдеться в листі. Однак його автори не заперечують святкування Різдва 7 січня, щоб не порушувати старої традиції тим вірним ПЦУ, хто її дотримується.

Зазначимо, що ідея календарної реформи для Українського Православ’я не нова. Розглядаючи дискусії на цю тематику, газета «Волинські єпархіальні відомості» в № 2 за 2019 рік вмістила статтю «ПЦУ і новий стиль». У ній ідеться, що деякі автокефальні Церкви, котрі мають статус державних, перейшли на новий стиль тоді, коли на нього перейшли їхні держави. Потім цей процес поширився й на інші. Але майже в усіх із цього приводу сталися розколи. Особливо великі, багатомільйонні, старостильні Церкви існують у Румунії та Греції. Дві Православні Церкви – Польська і Чорногорська – через тривалий час повернулися на старий стиль, бо лише маленька частка церковного народу стала новостильною. Окрім того, коли перейти на новий стиль, то не тільки щодо Різдва, а й щодо всіх нерухомих свят: Стрітення, Благовіщення, Преображення, Успіння… Тим часом щодо свят рухомих стиль залишається старим.

Як повідомляє сайт Волинської єпархії ПЦУ, стосовно ж звернення парафіян – владика Михаїл із розумінням ставиться до цієї ініціативи, може благословити відправу Різдвяного Богослужіння 25 грудня. При цьому єпархіальний архиєрей наголошує, що не йдеться про відміну святкування Різдва Христового 7 січня. А ті, хто хоче його відзначити одночасно з Вселенським Патріархатом та іншими Православними Церквами 25 грудня, мають і Пилипівку розпочати раніше, а саме 15 листопада.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/culture/religious_holidays/77832/

Следующая новость
Предыдущая новость

Ламинат самого лучшего качества в Днепре Сделать праздник запоминающимся поможет «Yes!Catering» УПЦ КП долучилася до свята 76-ої річниці героїчної оборони Одеси 300-летие украинского святого отпраздновали в Беларуси Где купить православные четки из настоящего камня?

Публикации