Митрополит Онуфрій розповів, чого очікує від Президента Зеленського і прокоментував конфлікт в ПЦУ

22.05.2019 4:59 9

Митрополит Онуфрій розповів, чого очікує від Президента Зеленського і прокоментував конфлікт в ПЦУ

Предстоятель УПЦ МП Митрополит Онуфрій у день інавгурації Президента Зеленського прийшов під Раду пішки. До ВРУ його провів меценат УПЦ (МП) проросійський депутат Вадим Новинський. Митрополит Онуфрій встиг відповісти на кілька питань «Главкому».

Очільник УПЦ (МП) поділився своїми очікуваннями від нового Президента: «Треба, щоб всі конфесії були рівні перед законом. Ми не очікуємо для себе ніяких привілеїв чи преференцій, але хочемо, щоб наша Церква була рівною разом з усіма. І президент в ході нашого діалогу підтвердив, що має бути правова держава, не має бути любимчиків».

Не оминув увагою Митрополит конфліктної ситуації між Предстоятелем ПЦУ Митрополитом Епіфанієм та почесним патріархом Філаретом.

Митрополит Онуфрій заявив, що такого конфлікту слід було очікувати. За словами Митрополита Онуфрія, він навіть знав, що конфлікт буде.

«Я знав, що це буде. Таким чином розколи не лікуються. Вони лікуються любов’ю, покаянням, осмисленням, а не адміністративними бажаннями», - сказав очільник УПЦ (МП).

Як вже інформувала РІСУ, почесний Патріарх Філарет скликав у Володимирський собор колишніх священнослужителів УПЦ КП для вшанування священномученика Макарія та дружньої бесіди. Запрошення на молитву владика Філарет розіслав на бланку Київського Патріархату усім єпископам, крім Митрополита Епіфанія. Після розголосу у ЗМІ, він також запросив і Предстоятеля ПЦУ Епіфанія, який і не планував брати участь у святкуванні через запланований візит до Маріуполя.

Раніше почесний Патріарх Філарет критикував нинішній Статут ПЦУ і заявляв, що Київський Патріархат досі існує. «Дружню бесіду» з єрархами у Володимирському соборі, на яку 14 травня приїхало лише 4 єпископи колишньої УПЦ КП з понад 40, низка оглядачів називають спробою владики Філарета відродити та очолити УПЦ КП і таким чином розколоти ПЦУ.

Пізніше Філарет виступив із Заявою, в якій підтвердив тезу про існування Київського Патріархату і заявив, що ліквідувати його може тільки Помісний Собор. У заяві Філарет виклав свої умови: Предстоятель ПЦУ Митрополит Епіфаній несе відповідальність за зовнішнє представництво УПЦ, а Патріарх (тобто він, Філарет) відповідає за внутрішнє церковне життя в Україні. Предстоятель нічого не робить всередині Церкви без згоди Патріарха. Патріарх головує на засіданнях Священного Синоду і на Соборах ПЦУ.

У відповідь на це очільник ПЦУ Митрополит Епіфаній заявив: «ПЦУ ніколи вже не повернеться до старої моделі управління, як того вимагає Філарет». Тиск і ультиматуми, які ставить перед ним Філарет, Митрополит Епіфаній розцінює, як «приниження Предстоятеля Церкви, бо вони несумісні зі Статутом ПЦУ і Томосом».

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/orthodox/uoc/75886/

Следующая новость
Предыдущая новость

Виконавчий напис нотаріуса — що це, навіщо і кому Лак для паркета от компании «Мастер Паркет» Тренды из девяностых - поясные сумки Купить экономную упаковку кофе «Якобс» Где купить библию в современном украинском переводе

Публикации