Митрополит Олександр (Драбинко) подарував волинському музею унікальне Євангеліє

02.07.2019 9:39 0

Митрополит Олександр (Драбинко) подарував волинському музею унікальне Євангеліє

У Володимирі-Волинському митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський ПЦУ Олександр Драбинко 1 липня вручив копію Пересопницького Євангелія представникам місцевого історичного музею.

Про це інформує «ВолиньUA».

Презентація проходила у культурно-мистецькому центрі ім. Тараса Шевченка.

Начальник відділу культури та туризму Володимир-Волинської міськради Роман Віслобоков розповів історію написання Пересопницького Євангелія, адже ця книга написана у 16 столітті староукраїнською мовою і на ній, при вступі на посаду, присягають президенти України.

З вітальним словом виступив і директор музею Володимир Стемковський, який розповів про відреставровані зразки сакрального мистецтва, які з сьогоднішньої нагоди представили у КМЦ.

Митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр є духівником фонду «Пам'яті Блаженнішого Митрополита Володимира». У своєму виступі він наголосив на тому, що сьогоднішня подія стала можлива завдяки тому, що понад 10 років тому Митрополит Володимир ініціював створення факсимільного видання Пересопницького Євангелія.

- Найцікавіше буде кожному підійти та доторкнутися і на хвилинку відчути себе президентом, який, правда, кладе руку на оригінал Євангелія,- сказав єрарх.

Владика зазначив, що для пергаменту на якому воно написано потрібні 430-450 шкур телят. У свій час Іван Мазепа теж фундував цю книгу, давав її на реставрацію, зокрема обтягнув оксамитом. На Євангелії залишився автограф гетьмана.

Факсимільне видання по вазі відповідає оригіналу – це 9,5 кілограмів. Папір для його друку шукали дуже довго, адже хотіли, щоб він був максимально наближений до пергаменту на якому був написаний оригінал. Папір віднайшли аж у Голландії і видавництво «АДЕФ-Україна» його видало. Друк вийшов унікальним, адже не зникла жодна позначка, яка з’явилася за 450 років на його сторінках.

- Пересопницьке Євангеліє є клейнодом нашої державності поруч з печаткою, Конституцією, булавою, яка вручається президенту. На ньому вони приносять присягу на вірність народу Україна, а відповідно, і Богу.

За словами єпископа Володимир-Волинського та Турійського Матфея, вручення Євангелія, для нашого регіону є знаковою подіє, яка буде записана у літопис краю. Владика зауважив, що хотілося аби культурною та історичною спадщиною цікавилися більше, адже це безцінний дар, який ми повинні зберігати для майбутніх поколінь.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/culture/bible/76351/

Следующая новость
Предыдущая новость

Эксклюзивные бонусы для геймеров, которые привыкли рисковать Именно в правильной очистке канализации кроется ключ к ее бесперебойной и постоянной работе. Вдохновение Муранского стекла — виниловая плитка Tarkett Murano Как обустроить узкую прихожую Бани Днепра: История, Культура, и Современные Тенденции

Публикации