Митрополит Епіфаній зустрівся з авторами "10 тез для Православної Церкви України"

09.03.2019 13:12 9

Митрополит Епіфаній зустрівся з авторами

Предстоятель Православної Церкви України Епіфаній зустрівся з делегацією журналістів, філософів, науковців та священиків для обговорення актуальних питань розвитку ПЦУ, сформованих у так званих 10 тезах для Православної Церкви України.

Про це повідомляє сайт ПЦУ.

Під час зустрічі, що відбулася у приміщенні Київської православної богословської академії 8 березня 2019 р., Митрополит Епіфаній та представники громадянського суспільства говорили про необхідність розвитку парафіяльного життя, залучення вірян до діяльності Церкви, створення Церковного історичного інституту, написання історії Православної Церкви України тощо. Обговорювалася також ідея створення постійної експертної ради при Предстоятелю задля налагодження ефективної взаємодії між Церквою та громадським сектором.

Своєю чергою, Владика Епіфаній зазначив, що Православна Церква України потребує реальної співпраці з боку всіх фахівців з різних сфер. Також Предстоятель наголосив на тому, що на нинішньому етапі свого розвитку головним завданням Церкви є збереження єдності.

«Для нас, наразі, головне – зберегти єдність, і ви, представники громадського сектору, маєте всі можливості для того, аби стати частиною унікального історичного процесу становлення нової, єдиної Церкви всіх українців. І ми, зі свого боку, готові до посилення співпраці з українським громадянським суспільством», – наголосив Митрополит.

Зазначимо, в дискусії взяли участь ректор КПБА протоєрей Олександр Трофимлюк, проректор з наукової роботи протоєрей Віталій Клос та професор кафедри богослів’я і філософії Віталій Шевченко, філософ Володимир Волковський, Аля Шандра – головний редактор англомовної платформи Euromaidan Press, Андрій Смирнов–- доцент кафедри історії Острозької академії, протоєрей Богдан Огульчанський, історик Василь Кметь, священик Петро Політило, художник Наталя Павлусенко, Олександр Саган – український релігієзнавець, Віктор Трегубов – головний редактор сайту «Петр и Мазепа», художник Олександр Клименко, протоєрей Георгій Коваленко, а також журналістка Неллі Ковальська.

Нагадаємо, напередодні інтронізації Митрополита Епіфанія, ініціативна група священства та мирян ПЦУ оприлюднила документ, названий «10 тез для Православної Церкви України». У ньому містяться пропозиції щодо порядку денного новоствореної автокефальної Церкви, які мають на меті допомогти ПЦУ краще провадити своє покликання в обставинах сьогодення.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/religion_and_society/75007/

Следующая новость
Предыдущая новость

Медичне обладнання для діагностики захворювань, реанімацій, операційних, кардіології, гінекології Широкий ассортимент качественного зуботехнического оборудования Космолот - как перевернуть сознания клиентов В Киеве реставрируют церковь Спаса на Берестове Экспертная оценка антикварных вещей по фото

Публикации