Митрополит Епіфаній (Думенко) - Предстоятель нової Української Церкви

15.12.2018 18:39 27

Митрополит Епіфаній (Думенко) - Предстоятель нової Української Церкви

Об’єднавчий Собор 15 грудня у Софії Київській після другого туру голосування обрав нового Предстоятеля. Ним став Митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній від УПЦ КП. Новообраний Предстоятель Української Православної Церкви носить титул Митрополит Київський і всієї України.

Раніше, 13 грудня, Архиєрейський Собор УПЦ КП обрав його єдиним кандидатом на пост Глави нової Церкви.

У виборах Предстоятеля нової Церкви брали участь 192 делегати Об’єднавчого Собору.

Як раніше повідомлялося, Томос про автокефалію української Церкви новобраному Предстоятелю Епіфанію вручить 6 січня Патріарх Вафроломій у Стамбулі.

ЕПІФАНІЙ (Думенко), Архиєпископ Переяслав-Хмельницький і Бориспільський УПЦ КП. Народився 3 лютого 1979 року в селі Вовкове, Іванівського району, Одеської області. Виріс в селі Стара Жадова, Сторожинецького району, Чернівецької області. У 1996 році закінчив Старожадівську середню школу. У 1996 року поступив в Київську Духовну Семінарію, яку закінчив в 1999 році. У 1999 році поступив в Київську Духовну Академію, яку закінчив у 2003 році. Кандидат богословських наук. З 1 липня 2003 по 31 грудня 2005 обіймав посаду секретаря-референта Рівненського єпархіального управління. З 2006 по 2007 навчався в Афінському Національному Університеті на філософському факультеті. З 2007 року викладач Київської Богословської Академії, завідувач кафедри філології. 21 грудня 2007 року архиєпископом Переяслав-Хмельницьким Димитрієм пострижений у чернецтво з іменем Епіфаній. 6 січня 2008 року рукоположений у сан ієродиякона, а 20 січня 2008 року в сан ієромонаха. 25 січня 2008 року призначений секретарем Патріарха Філарета. 16 березня 2008 піднесений до сану архимандрита. 20 березня 2008 року призначений намісником Свято-Михайлівського Видубицького чоловічого монастиря міста Києва. 30 травня 2008 року призначений керуючим справами Київської Патріархії. Рішенням Синоду УПЦ КП від 21 жовтня 2009 року призначений єпископом Вишгородським, вікарієм Київської єпархії.Рішенням Священного Синоду УПЦ КП від 27 липня 2010 року призначений ректором Київської православної богословської академії та керуючим Переяслав-Хмельницькою єпархією. 23 січня 2012 р. Указом Патріарха Філарета возведений в сан архиєпископа.

Рішенням Архиєрейського собору УПЦ КП від 28 червня 2013 року возведений у сан митрополита Переяслав-Хмельницького і Білоцерківського та призначений Патріаршим намісником з правами єпархіального архієрея. Рішенням Священного Синоду УПЦ КП від 13 грудня 2017 року має титул митрополит Переяславський і Білоцерківський.

Митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній — постійний член Священного Синоду УПЦ Київського Патріархату.

15 грудня 2018 року обраний Предстотелем нової Церкви.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/state/national_religious_question/73918/

Следующая новость
Предыдущая новость

Плюсы и минусы атеизма Игровые автоматы X-казино Відомості про релігійну та етнічну приналежність українців як виняток можуть передаватися в Європол Руководство для Посетителей Участка Джиншанлин Великой Китайской Стены: Сыграйте на онлайн игральных автоматах на сайте онлайн казино Slots-Doc-com

Публикации