Митрополит Борис (Ґудзяк) розповів Папі про місію УГКЦ в Європі та США і про УКУ

16.04.2019 16:34 3

Митрополит Борис (Ґудзяк) розповів Папі про місію УГКЦ в Європі та США і про УКУ

Святіший Отець Франциск 15 квітня під час приватної аудієнції прийняв новоіменованого архиєпископа і митрополита Філадельфійської митрополії, колишнього єпископа Паризької єпархії святого Володимира Великого Української Греко-Католицької Церкви, президента Українського католицького університету, владику Бориса (Ґудзяка).

(Архівна світлина)

“Вражений і зворушений тим, що Папа, маючи таку відповідальність за Церкву і вірних, зберігає відкритість, безпосередність і щирість. Глибоко відчувається, що він хоче добра для мене особисто і для всіх довірених йому людей”, - прокоментував Службі комунікації Паризької єпархії УГКЦ владика Борис враження від зустрічі.

Зустріч розпочалася і закінчилася молитвою. “Скористався порадою одного зі священиків Паризької єпархії і запропонував Святішому Отцеві разом помолитися за нього і за його місію”, - розповів владика.

У розмові зі Святішим Отцем владика Борис зосередився на чотирьох точках: місія Паризької єпархії і душпастирство у Франції, Бельгії, Нідерландах, Люксембургу та Швейцарії, плани щодо служіння в Філадельфійській митрополії в США, яке владика Борис розпочне 4 червня 2019 року, ідентичність та стиль відкритості Українського католицького університету - єдиного католицького університету між Польщею та Японією та ідея братства святих князів Бориса і Гліба.

“Ці питання пов’язані з глобальним українством, з викликами, що стоять перед нами. Папа був втішений новинами про Паризьку єпархію і її розвиток, що ми йдемо синодальним шляхом, до якого він заохочує. Я просив, щоб Святіший Отець своїм авторитетом підтримав наших священиків в західній Європі та спонукав східні Церкви в США співпрацювати, зокрема, в царині освіти”, - зауважив владика Борис.

Він наголосив, що Папа з приємністю слухав новини про стиль та методологію відкритості УКУ, що співзвучна його ідеям праці з молоддю, висловленим у посланні “Christus vivit”.

Папа Франциск благословив Братство святих князів-страстотерпців Бориса і Гліба - братство миру, молитви і мужності для чоловіків. “Наше братство - міжнародне і екуменічне. Його члени, які живуть в різних країнах, щодня о 20:30 за паризьким часом моляться на чотках, присвячують час читанню Святого Письма та роблять добрі діла”

“Я натхненний цією аудієнцією. Богові і Папі глибоко вдячний. Святіший Отець дуже добре ставиться до глави нашої Церкви Блаженнішого Святослава. Він є щирий і відкритий. Я надіюся бути таким душпастирем і йти слідами Христа так, як це робить Папа Франциск”, - підсумував зустріч новоіменований митрополит Філадельфійський.

Детальніше про зустріч в інтерв’ю владики Бориса з Рима.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/catholics/vatikan/75452/

Следующая новость
Предыдущая новость

На Чернігівщині село проголосило перехід з Московського Патріархату в Київський Большой выбор наручных часов мировых брендов Ваш профессиональный помощник в бракоразводном процессе В Одессе выступит христианская группа "NLM" из Амстердама Кухонная мебель из натурального дерева

Публикации