Мистецьке Різдво у Львові

07.01.2019 20:53 0

Мистецьке Різдво у Львові

Марія Цимбаліста

Протягом свят Львів традиційно перетворюється на радісний зимовий фестиваль просто неба – урочисті дзвони міських храмів стають, немовби, тлом для дуже різного святкування і переживання Різдва. Так, заклопотані місцеві мешканці готуються до нього на місцевих ринках, аби гарно відсвяткувати у родинному колі; туристів і молодь притягують заманливі запахи святкових ярмарків, а прогулянки засніженим містом, зазвичай, завершуються посиденьками у затишних кав'ярнях. Місто наповнюється колядою і всі ми радісно вітатимемо один одного із народженням Спасителя.

Поміж цією яскравою і голосною метушнею варто було б встигнути потрапити туди, де протягом свят тихенько й непомітно діється своя містерія Різдва – у мистецьких образах, творчих роздумах, кураторських проектах, які підготували місцеві музеї та галереї.

Відтак, розпочати можна з експозиції Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького, що на проспекті Свободи, 20, де варто звернути увагу на унікальну українську ікону «Різдво Христове» середини XVI ст. із села Трушевичі, — в оточенні сцен з життя Марії, а також на пречудовий образ «Поклін трьох царів» середини XVI ст. з Бусовиська та інші не менш цікаві зображення Різдва Христового у середньовічному українському іконописі. Музей працює щодня, крім понеділка.

Мистецьке Різдво у Львові

У Музеї «Храм Івана Хрестителя», що належить до структури Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького, і знаходиться на вулиці Ужгородській, 1 (район Старого Ринку), до 28 лютого триває виставка відомого львівського художника-графіка Євгена Безніска (1937-2015) під назвою «Сакральне», що презентує надзвичайно вдумливі образи-переживання подій із життя Ісуса Христа – розпочинаючи, власне, від Його народження.

Мистецьке Різдво у Львові

Легендарна Мистецька галерея Дзиґа, що на вулиці Вірменський, відкрилась після перерви кураторським проектом/сакральною інсталяцією Влодка Кауфмана, для якого переосмислення події народження Бога стало нагодою для «Виявлення» природи і сенсу ікони, розшукування сакрального, оголення молитви від слова.

Мистецьке Різдво у Львові

Мистецьке Різдво у Львові

Для Мистецької галерея Гері Боумена, що на вул. Наливайка, 18, «Різдвяна виставка» стала можливістю засигналізувати потребу Різдва як часу особливого очікування добра і чуда. Адже окрім виставки тут було ініційовано благодійний аукціон «Зроби добро на Різдво – #SaveKosmolinska». Відомі фотографи, живописці, графіки та керамісти діляться своїми роботами, аби допомогти чудовій товаришці та добре знаній мистецтвознавиці Наталці Космолінській перемогти рак.

Мистецьке Різдво у Львові

Мистецьке Різдво у Львові

Галерея сучасного сакрального мистецтва Iconart, що на вулиці Вірменській, 26, запрошує на виставку «Світло Різдва», на якій представлені нові роботи художників галереї: Петра Гуменюка, Остапа Лозинського, Уляни Томкевич, Романа Зілінка, Уляни Нищук, Олі Кравченко, Івана Дашка, Олександра Антонюка, Олександра Бриндікова, Оксани Романів-Тріски, Наталі Русецької, Ярослави Ткачук.

Мистецьке Різдво у Львові

Галерея «Зелена канапа» вже дванадцятий рік поспіль збирає під своїм дахом роботи художників зі Львова, Києва та Ужгорода, що спільно творять урочистий зимовий настрій у невеличкому виставковому приміщенні на вулиці Вірменській, 7. Цього разу авторів більше сорока, а помилуватися їх роботами можна лише до 13 січня.

Галерея Меланка-Арт, що на вул. Лесі Українки, 8 запрошує на легку, мов різдвяна казка, виставку живопису на склі Наталі Курій-Максимів під назвою «Покотилась з неба зірка». Схожа не лише за технікою, але й настроєм – виставка ікон на склі Марти Базак «Ангели Різдва» в Палаці Потоцьких Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького (вул. Коперника, 15).

Мистецьке Різдво у Львові

Різдвяну прогулянку Львовом музейно-галерейним можна завершити добрим мистецтвом із присмаком кави – разом із традиційним мистецьким проектом ВІД РОМАНА ДО ЙОРДАНА від львівських художників: живописні «Сніги» запрошуємо смакувати у «Світі кави» на площі Катедральній, 6, а сувенірний «Різдвяний калейдоскоп» — в Старих Мурах на Сербській, 5.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/neformat/74216/

Следующая новость
Предыдущая новость

Помощь в изучении английского Практичные и качественные шкафы-купе от производителя УГКЦ організувала курс реабілітації для медиків Харківського військового госпіталю Чем хорош пленочный теплый пол под ламинат Как выглядит венецианский карнавал

Публикации