Миряни мають бути політично активними, а священикам — зась, — єпископат УГКЦ

27.01.2018 19:44 39

Миряни мають бути політично активними, а священикам — зась, — єпископат УГКЦ

Священнослужителі не можуть ані агітувати за будь-яку політичну силу, ані вказувати вірним, яку політичну партію чи партійну орієнтацію вони повинні обирати. Духовенству УГКЦ заборонено брати безпосередню участь у політичному процесі, використовувати свій сан для політичної агітації.

Про це йдеться у другому розділі "Заохочення до участі в суспільно-політичному житті" Душпастирського порадника «Покликання мирян до участі в суспільно-політичному житті країни», в якому Глава УГКЦ Блаженніший Святослав та Синод Єпикопів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ закликають вірних брати активну участь у суспільно-політичному житті країни.

«Священниче служіння несумісне з обійманням посади в громадсько-політичних чи державних структурах. Душпастирі, натомість, мають обов’язок виховувати мирян до зрілого і відповідального служіння своєму народові незалежно від особистого покликання до участі в житті суспільства. Метою такого пастирства є формування зрілого християнського сумління як здатності кожної віруючої людини чути внутрішній голос Божий, що допоможе їй самостійно, правильно та відповідально здійснювати власний суспільно-політичний вибір», — зазначається в Пораднику.

Обов’язком Церкви, відзначають єпископи, як спільноти віруючих людей, у суспільній сфері є сприяння та служіння загальному добру суспільства, зокрема через оцінювання політичних процесів у світлі принципів соціального вчення, укладеного на основі Євангелія. Здійснюючи свою вчительську місію, Церква не претендує бути політичним гравцем, лобіюючи інтереси конкретних політичних сил чи осіб.

Владики наголошують, що участь у суспільно-політичному житті своєї держави є і має бути зобов'язанням, яке повинні взяти на себе насамперед миряни, сприймаючи її як невід'ємну частину власного християнського покликання. Цю участь не слід обмежувати членством чи діяльністю у політичних партіях — вона має поширюватися на всі сфери громадянського суспільства.

Особливу увагу, наголошується, тут слід звернути на активну участь у діяльності виборних органів місцевого самоврядування — цієї кузні кадрів, де під пильним оком ближніх виковуються характери справжніх державних мужів. Про це інформує Департамент інформаці УГКЦ.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/catholics/ugcc/69867/

Следующая новость
Предыдущая новость

Рюкзаки для всей вашей семьи Обжимной опрессовочный инструмент для наконечников Все про медичне страхування для іноземців Больничный лист при родах Зачем соблюдать пост и почему вообще следует поститься?

Публикации