Микола Мишовський – священик, який має онлайн-парафію

04.05.2019 7:59 0

Микола Мишовський – священик, який має онлайн-парафію

Підготувала Надія Свінціцька

Сайт "Є"/ «Сімейна газета», 28 квітня 2019

Отець Микола Мишовський вже понад 10 років працює в сфері медіа. Фото надане о. Миколою

Католицький священнослужитель розповів про своє життя та власний погляд на політику.

Головний редактор католицького видання «CREDO» отець Микола Мишовський вже понад 10 років працює в сфері медіа. Окрім діяльності в ЗМІ, він є настоятелем у Калинівці (Вінницька область). Також католицький священик викладає студентам журналістику в Інституті Богословський Наук (м. Городок, Хмельницька область). А ще отець Микола має 11-тисячну онлайн-парафію та німецьку вівчарку «Ґрету». Про своє покликання до священства, участь у Революції Гідності та методи євангелізування через соціальні мережі поділився Микола Мишовський з читачами «Сімейної газети».

– Звідки ви родом?

–Я народився у Шаргороді. Це невеличке містечко на півдні Вінницької області.

– Отче Миколо, коли ви відчули, що маєте покликання до священства?

– Однозначно, важко сказати. Коли мені було 14 років, я їздив зі священиком як міністрант. Я тоді став помічати, що священик має дуже багато справ і постійно зайнятий. Він не встигав посповідати всіх охочих, а ще їздив до парафій у навколишніх селах. Тоді у мене почали з’являтися думки, чи не стати мені священиком і допомагати людям. Потім подібні думки приходили десь на початку 90-х років. Тоді, у час зневіри та депресії, я хотів щось змінити. Я думав, що змінити щось ц суспільстві може або політика, яка сьогодні одна, а завтра інша, або духовний шлях. Я вибрав друге…
До мого вибору стати священиком батьки поставилися з розумінням. Батько сказав: «Твоє життя – твій вибір, лише ти за нього відповідаєш». Мама, попри те, що є дуже побожною жінкою, мій вибір активно не схвалювала. Лише коли мене вже висвятили на диякона, змирилася з моїм вибором і сказала: «Раз вже взявся, то хай тебе Бог благословить».

Під час навчання в семінарії у мене не виникало багато сумнівів стосовно вибору життєвої дороги. Я не відчував жодного тиску батьків і розумів, що це лише мій вибір. Зараз батьки пишаються, що їхній син – священик.

Микола Мишовський – священик, який має онлайн-парафію

– Ви не звичайний священик. Ви є редактором католицького інтернет-часопису «CREDO». Розкажіть про своє дітище.

– Коли я навчався в семінарії, нам часто казали, що ми повинні посвятити себе духовному служінню. Однак теорія повністю розбивається об реалії щоденного життя. Навіть попри те, що я їздив у школи навчати дітей Закону Божого, все ж відчував, що особисто для мене цього недостатньо. Я розумів, що немає сенсу бути священиком, аби лише відправляти служби і нічого поза тим. Потрібно робити щось, аби більше людей почули про Христа. Тоді, а це був 2003 рік і інтернет у широкому вжитку лише подекуди з’являвся в Україні, я зрозумів, що я маю писати статті. Починав з місцевої преси. Писав про те, чому варто ходити на служби Божі і як варто по-християнськи святкувати Великдень.
Згодом єпископ відправив мене на навчання до Любліна, де я навчався медіа-освіті. Не закінчивши навчання, я був призначений редактором журналу «CREDO». Крім п’яти літер власне назви цього видання, в принципі не було нічого: ні приміщення, не техніки, не людей. Відтоді минуло десять років. Журнал «CREDO» трансформувався в католицький інтернет-часопис та став одним із перших релігійних видань в Україні. Щодня нас читає близько 11 тисяч людей, які є моєю онлайн-парафією, з якою потрібно працювати.

– На вашу думку, чи можна євангелізувати через соціальні мережі?

– Не просто можна, а й потрібно. Способи проповідувати Христа змінюються. Треба промовляти до людей за допомогою тих методів, якими вони користуються. Якщо сьогодні це соціальні мережі – чому б і ні.

– Чи має бути щось спільне між церквою та політикою?

– Спільними є люди. Не можуть ані політика, ані церква бути поза суспільством. Натомість церква не може приймати котрусь із політичних сторін, адже політичне життя конкретної фігури досить короткотривале. Сьогодні мало хто з українців пам’ятає, хто був першим секретарем компартії України у 1991 році. Так забудуться і нинішні політики. Натомість церква є, була і буде! Зникатимуть держави, зникатимуть народи, змінюватимуться цивілізації, однак церква залишиться.

– Під час Революції Гідності Ви були в епіцентрі подій. На Вашу думку, чи вплинули події на Майдані на наше суспільство і чи смерті багатьох людей були варті того?

– Я дуже часто згадую ті події. На мою думку, це був один із найпрекрасніших моментів у сучасній українській історії. Під час Революції Гідності ми скинули радянський баласт, який був сатанинським.

Завжди будуть люди, готові себе посвятити, і завжди будуть люди-глядачі. Будуть готові давати і здатні лише приймати. Будуть незадоволені з того, що їм дали недостатньо. Багато хто з нас хоче швидких змін, але на них не варто чекати. Зміни потрібно робити щодня. Для цього не обов’язково йти в політику. Головне, аби кожен із нас добросовісно, якісно та без фальші виконував свою роботу. Потрібно щодня виборювати свою країну…

Микола Мишовський – священик, який має онлайн-парафію Микола Мишовський – священик, який має онлайн-парафію

Отець Микола викладає журналістику в Інституті Богословських Наук у Городку на Хмельниччині

– Ви ще маєте домашнього улюбленця. Розкажіть, будь ласка, про нього.

– Коли я прийшов на парафію, не було жодної охорони і тому вирішив завести німецьку вівчарку. Окрім того, що про тварин потрібно дбати, я зрозумів, що вони показують нам, що варто радіти простим речам.

– У день Великодня що побажаєте читачам сайту «Є»?

– Щиро бажаю всім пам’ятати, що Великдень – це великий день, адже воскреслий Христос переміг смерть. До цього дня всі були дезорієнтовані, а після воскресіння Ісус нам показав, що повинна завжди бути надія. Тому на своє життя потрібно дивитися з перспективи вічності. Я щиро бажаю усім зустріти Воскреслого Христа, познайомитися з ним особисто і, святкуючи Пасху, пам’ятати, що це не свято застілля, а духовна перемога над злом.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/monitoring/society_digest/75663/

Следующая новость
Предыдущая новость

Монастир на Франківщині перейшов під юрисдикцію Київського Патріархату Выбрать спиннинг Аудиосказки для вашего малыша Большой выбор качественной женской обуви из натуральной кожи по доступным ценам Посуда Berghoff – качество, удобство, стиль

Публикации