Мер Вишгорода відкрив виставку християнської спадщини

08.11.2017 14:43 27

Мер Вишгорода відкрив виставку християнської спадщини

Захід з вітальним словом відкрив мер м. Вишгород Олексій Момот, який зазначив, що відкриття виставки відбувається у день визволення Вишгорода від німецько-фашистських загарбників, що є символічно. «Вишгородщина – унікальна історична місцевість, і вона має приймати такі виставки і проводити такі заходи», - впевнений мер.

Історія України вже понад 1000 років пов’язана з християнством. Одним із символів віри є хрест. Виставка «Християнська спадщина нашої землі» показала різноманіття натільних та нагрудних хрестів різної форми з понад 20-ти областей України.

«Виставка нараховує 1166 експонатів в тому числі і з Вишгородського регіону. Експонати демонструють розмаїття культової пластики з різних регіонів нашої країни. На виставці представлені українські натільні і нагрудні хрести, православні, католицькі і греко-католицькі вироби. Саме завдяки такому розмаїттю можна відслідкувати регіональні особливості хрестів, а також спільну духовну основу України: від Криму до Волині, від Карпат до Донбасу. Такі заходи дуже важливі, адже вони демонструють об’єднання країни», - розповіла кандидат історичних наук, директор Вишгородського історико-культурного заповідника Влада Литовченко.

На презентації відвідувачам представили 109 натільних, нагрудних та інших хрестів з території Київського, Білоцерківського, Таращанського, Богуславського та Рокитнянського районів. Єдиний в Україні і Східній Європі громадський історико-етнографічний сторографічний Музей хреста надав інформаційні матеріали для виставки «Християнська спадщина нашої землі».

«Ми показуємо нашу християнську культурну спадщину, яка об’єднує всі області та регіони України. Не зважаючи на те, що на українських землях впродовж віків жили представники різних конфесій, власне українська складова в даній виставці є визначальною та концептуальною», - зазначає засновник Музею Віктор Векленко.

Експонати виставки освятили священники Київського Патріархату Вишгородського благочиння. Усі бажаючі можуть відвідати виставку до 3 грудня 2017 р. в історичному музеї Вишгородського історико-культурного заповідника за адресою: м. Вишгород, вул. Шкільна, 58.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Большой ассортимент семян овощей и всего, что нужно для урожая Диякон УПЦ КП проведе для дітей з особливими потребами концерт «Клавішний Спас» Профессионалы позаботятся о вашем женском здоровье Промышленные и пищевые заливные формы из силикона Plitka.ua каталог керамической плитки

Публикации