Мені погрожували відрізати голову, - Директор нацмузею про конфлікт з представниками Десятинного монастиря

05.02.2018 12:53 12

Мені погрожували відрізати голову, - Директор нацмузею про конфлікт з представниками Десятинного монастиря

Журналісти ТСН з'ясували, що спордуда УПЦ (МП) біля Десятинного храму у Києві зведена незаконно. Про це йдеться у їхньому розслідуванні, яке вийшло в ефір 4 лютого.

Десятинна церква зведена за князя Володимира у Києві в 989–996 роках. Вона вважається першим кам'яним храмом Київської Русі. Споруда була зруйнована у 1240 році. Досі невідомо, який вигляд мав цей храм. Залишився лише фундамент. На початку 2000-их поруч із цим фундаментом священнослужителі УПЦ (МП) встановили намет. З роками він перетворився на капітальну споруду.

Науковцям увесь час доводилось протистояти Московському Патріархату, що мав у планах збудувати на залишках новий храм.

У 2014 році на місце захопленої священиком УПЦ (МП) ділянки приїздила комісія з Мінкульту і теж визнала - жодних документів на землю не мають, а будівля зводилася без документів.

Фактично усі ці роки органи контролю офіційно засвідчували - так званий Десятинний монастир є самозахопленням. Але ніхто нічого не робив. Тим часом, храм обклали каменем і зробили фундамент. Його спробували легалізувати через суд. У 2012 році, за каденції Віктора Януковича, Шевченківський суд визнав право власноті на храм за громадою. Тодішнє керівництво Національного музею історії, на території якого звели храм, погодилось із рішенням. Фактично суд узаконив споруду, яка не мала права власності на землю.

Але чому науковці поступилися? Знайомство з Тетяною Сосновською, директором нацмузею історії, на території якого Московський Патріархат і звів так званий Десятинний монастир, дає відповідь. Чиновниця вже два роки обіймає посаду і два роки фактично стоїть на шляху незаконної розбудови. Вона реально боїться за власне життя.

"Мені декілька людей сказали (про погрози - Ред.). Це правда. Погрожували ті представники Церкви, які на самому початку приходили до мене і на моє прохання і мою вимогу надати документи говорили, що всі ми по землі ходимо. У тебе є діти. Вони повністю мені розповіли про мою сім'ю", - стверджує директор музею.

Пізніше водій настоятеля храму архимандрита Гедеона Харона на зауваження директора поводити себе тихіше на території музею сказав, що Тетяні Сосновській відріжуть голову. "Вибіг водій настоятеля розказав, що ми тобі голову відріжемо. І діти забудуть як тебе звати і де тебе шукати", - пригадує вона.

У тисячоліття успіння Володимира Тетяна Сосновська заборонила встановити подіум та хрест на залишках фундаментів десятинки. Після, повертаючись додому пізно ввечері, її парасолька розкололася від кулі.

"Монастир, в назві якого вжито слово Десятинний, до нас не звертався", - переконує директор Департаменту у справах релігії Мінкультури України Андрій Юраш.

Таким чином, офіційно Десятинний монастир незареєстрований і є поза законом. Релігійна громада на честь Рідзва Пресвятої Богородиці, яка діє в самовільно збудованому храмі біля залишків Десятинної церкви, зареєстрована за зовсім іншою адресою - вул. Велика Житомирська, 6-А, квартира, 9. На околицях Києва у Голосіївському районі діє монастир з такою ж назвою - на честь Різдва Пресвятої Богородиці. Його настоятель - архимандрит Гедеон. Він - настоятель так званого Десятинного Монастиря.

"Таким чином можна сказати, що зареєстрований на адресою у Голосіївському районі монастир – де-факто діє за адресою Володимирська, 2. Хоча там жодної реєстрації немає", - сказав Юраш.

Цікаво, що релігійна громада на честь Різдва Пресвятої Богородиці зареєстрована на Михайла Гойхмана. В пресі його називали "смотрящім" колишнього прем'єра Арбузова за банками.

Поспілкувавшись з колишнім керівництвом міста, стало відомо, що саме Гойхман від Адміністрації президента Януковича керував питанням відновлення Десятинної церкви. Він був присутній на усіх зустрічах. Арбузов також приїздив сюди ледь не щонеділі, як і староста релігійної громади екс-регіонал нардеп Юрій Мірошніченко. Останній взагалі пропонував тут звести православний комплекс для УПЦ (МП).

Саме ці люди від президента Януковича лобіювали будівництво храму на залишках Десятинки, перекривши їх монолітної плитою. Утім суспільне незадоволення таким варварством стримали владу від офіційних дозволів. Аби заспокоїти ситуацію - рештки фундаментів засипали. УПЦ (МП) досі прагне застовбити за собою це сакральне місце.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/religion_and_society/69978/

Следующая новость
Предыдущая новость

Лучшая офисная мебель Жидкий лазер для депиляции Плитка Tubadzin для вашего интерьера Газобетон від компанії BETONERA Идеальное казино с королевскими выигрышами

Публикации