Медведчук "підказав" куму-президенту РФ обміняти полонених між Україною та "Л/ДНР" і подякував УПЦ/РПЦ за підтримку

21.11.2017 12:06 6

Медведчук

В інтерв'ю проросійському сайту "Знай" Віктор Медведчук спочатку розказав про свою роль в ініціативі з обміну військовополоненими між Україною і самопроголошеними республіками "ДНР" і "ЛНР", яку несподівано підтримав президент РФ В. Путін. "Відповідно до першого етапу обміну, відповідно до пропозиції, яке мною зроблено, ми розраховуємо на звільнення Донецьком і Луганськом 74 осіб, при цьому Україна в свою чергу готова звільнити 306 осіб", — зазначив Медведчук.
Перший етап, тобто не повний обмін "всі на всіх", за його словами, обумовлений тим, що українська сторона не виконує Мінські угоди (де зафіксовано принцип "всіх на всіх") через обмеження свого чинного законодавства. І тому частина військових, які Україна звинувачує в особливо тяжких злочинах, не можуть бути звільнені.
Також політик заперечив якесь відношення до цієї гучної події спеціального представника Державного департаменту США з питань України Курта Волкера, який нещодавно проводив переговори з В. Сурковим, донедавна куратором "українського напрямку" в Адміністрації президента РФ. Крім того, Медведчук заперечив будь-який вплив на цю подію ватиканської дипломатії.
Натомість він підкреслив роль УПЦ/РПЦ у цій справі, заявивши, що йому "добре відома роль Української православної церкви Московського патріархату на чолі з Блаженнішим Митрополитом Онуфрієм, а також роль Російської Православної Церкви, яка з 2014 року бере активну участь в питаннях обміну та звільнення громадян по обидва боки лінії зіткнення на Сході України".
Слід зазначити, що на цей час з полону "Л/ДНР" було звільнено за участю церковних представників 15 українських військових. Переважно це була приватна ініціатива рядових священиків УПЦ (МП), які безпосередньо домовлялися з бойовиками самопроголошених республік про звільнення своїх військових-прихожан. З часом їх ініціативу, а також результати роботи фактично записали на свій рахунок керівники УПЦ (МП) і навіть РПЦ. В останньому випадку між керівництвом УПЦ (МП) і РПЦ виникла деяка конкуренція за почесні лаври у цій справі, при тому що раніше рядові священики обходилися без допомоги керівників УПЦ/РПЦ.
Тим не менш, Віктор Медведчук "висловив глибоку вдячність і подяку Святішому Патріарху Московському і всієї Русі Кирилу за те, що він підтримав мою ініціативу і також звернувся до президента РФ з проханням провести цю гуманну, милосердну акцію". Також він подякував президенту РФ В. Путіну, який "посприяв і зв'язався з лідерами невизнаних республік".
Нагадаємо, що сам громадський рух "Український вибір - право народу" Віктора Медведчука напередодні російсько-українського військового конфлікту був залучений у політичні проекти Кремля, про що стало відомо з оприлюдненого листування Кирила Фролова, лідера "Асоціації православних експертів" (АПЕ), з Адміністрацією президента РФ. У 2015 році російський економіст Андрій Ілларіонов, екс-радник Володимира Путіна, проаналізувавши діяльність президента РФ, дійшов висновку, що Путін оголосив де-факто про початок війни проти України 27 липня 2013 року на конференції "Українського вибору" Віктора Медведчука.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Принцип начисления спортивного выигрыша и главные критерии выбора клуба Играть на лучшие игральных автоматах 777 на сайте онлайн казино Azino 777 Электрические штабелеры: что это и зачем? Вячеслав Моше Кантор – герой наших дней Бесплатный сайт

Публикации