МВС визнало заборону фотографування в хустці застарілою і пропонує переглянути держстандарт

23.11.2018 16:18 6

МВС визнало заборону фотографування в хустці застарілою і пропонує переглянути держстандарт

У листі, зокрема, зазначається: «Чинний до цього часу ДСТУ 1303–94 „Фотовідбитки чорно-білі і кольорові. Загальні і технічні умови“, затверджений наказом Держстандарту України від 01 березня 1994 року № 44, установлює вимоги до фотовідбитків для паспортів, які передбачають виключно фотографування без головних уборів. Разом із цим, визначені цим нормативним актом стандарти не в повній мірі виконують вимоги, що встановлені для фотозображень відповідно до міжнародних рекомендацій, які є обов’язковими до виконання, зокрема рекомендацій Міжнародної організації цивільної авіації (ІСАО)».
У листі також повідомлено, що «з огляду на зазначене, Державна міграційна служба України <…>, діяльність якої спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ, 12 жовтня 2018 року звернулася до Державного підприємства „Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості“ з пропозицією переглянути ДСТУ 1303–94 та привести його у відповідність до міжнародних норм. Таким чином, вирішення порушеного питання буде можливим після внесення необхідних змін до ДСТУ».
Нагадаємо, що ДУМУ «Умма» активно долучилося до остаточного розв’язання цього питання з весни 2018, коли мусульманкам стали масово відмовляти у фотографуванні на документи в хустці. Надіслано листа до МВС, але Міністерство спершу дало формальну відповідь з посиланням на згаданий ДСТУ 1303–94, тож ДУМУ «Умма» мусило звернутися з цим питанням до профільних комітетів Верховної Ради: Комітету з питань культури й духовності, Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин. Вони розглянули наше звернення та перенаправили його до прем’єр-міністра України, звідки воно з дорученням прем’єра та віце-прем’єра потрапило до МВС.
Того разу було отримано докладнішу відповідь від заступника міністра внутрішніх справ пана Сергія Гончарова з обіцянкою провести консультації з Міністерством закордонних справ України, Міністерством культури України, Адміністрацією Державної прикордонної служби України, науковими організаціями щодо висловлення позиції стосовно доцільності змін у нормативно-правових актах, які регулюють питання документування, зокрема в частині дозволу жінкам-мусульманкам фотографуватися в хустці, та проінформувати ДУМУ «Умма» про результати.
Водночас, щоб не гаяти часу, духовне управління звернулося до Державної архівної служби України, НДІ мікрографії з питанням про невідповідність ДСТУ 1303–94 ратифікованим Україною міжнародним документам і вимогам сучасності.
До того ж 30 серпня 2018 року з директором департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України Андрієм Юрашем зустрілися муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов, голова правління ДУМУ «Умма» Олег Гузік і по дві представниці від Ліги мусульманок України та ЖГО «Мар’ям». Андрій Юраш з розумінням поставився до проблеми та запропонував кілька варіантів оформлення офіційного звернення жінок-мусульманок до Департаменту, щоб зрушити справу.
Не лишилися осторонь і жіночі мусульманські організації, зібравши наприкінці жовтня цього року понад півтисячі підписів мусульманок — громадянок України під зверненням на ім’я голови Державної міграційної служби України Максима Соколюка, що було належним чином оформлено та надіслано. Вони також отримали відповідь із підтвердженням, що ДМС уже порушила це питання.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

А вы уже знаете, где можно получить справку формы 003-В/у быстро и без проблем? УПЦ КП звітувала про переговори з Константинополем щодо автокефалії Міністр з питань тимчасово окупованих територій обговорив з архієреями УПЦ КП ситуацію в Криму і Донбасі Анонимная помощь от зависимостей Оптимизация работы переводчика

Публикации