Майстер-клас з писанкарства для понад сотні дітей та дорослих провели івано-франківські василіани

02.04.2018 12:44 3

Майстер-клас з писанкарства для понад сотні дітей та дорослих провели івано-франківські василіани

Вже протягом трьох років напередодні Великодня на парафії Царя Христа при монастирі отців Василіян в Івано-Франківську відбувається майстер-клас з писанкарства для дітей. Цьогоріч вправлялися у виготовленні писанок 1 квітня, інформує кореспондент РІСУ Наталія Палій.

«Ми вже традиційно проводимо перед Великоднем майстер-класи з писанкарства, - розповідає ігумен монастиря отців василіан, настоятель храму Царя Христа отець Йосафат Хаймик. – Цього року провели їх не лише для учнів нашої парафіяльної катехитичної школи та парафіян, але для всіх бажаючих. Учасники майстер-класу отримають базові знання з писанкарства. Також це допоможе розвинути творчі здібності і додати своєрідного духу підготовки до Великодня, поглибити нашу древню українську культуру писанкарства. Це, звичайно, додає гарного настрою».

Готуватися до розпису писанок та розписувати їх допомагали аніматори та катехити, які працюють на парафії Царя Христа.

«Такого рівня майстер-клас проводимо з метою популяризації писанкового мистецтва, хоча ми не є такими високопрофесійними писанкарями, - ділиться катехит Анна Масляк. – Але допоможемо щоб наші учасники мали уявлення як тримати в руках писачок, використовувати віск, фарби і мали змогу виготовити гарні писанки».

Майстер-клас з писанкарства в Івано-Франківську

П’ятнадцятирічний аніматор Марко Бойко допомагає виготовляти писанку найменшим учасникам майстер-класу. Розповідає, що сам нещодавно навчився робити писанки. Це вдавалося не відразу. Але виготовивши три вже знає як навчити інших. «Діти самі обирають малюнки, які наноситимуть на яєчну шкаралупу а я навчаю як користуватися писачком, наносити лінії воском і занурювати писанку у фарбу».

Чи не найстарша учасниця майстер-класу пані Марія ділиться, що вирішила цьогоріч виготовити писанку власноруч. «Пригадую, як малими нас батьки вчили малювати писанки тож вирішила пригадати як воно».

Дев’ятирічна Настя, яка вимальовує на яєчній шкаралупці зигзаги, каже, що згодом покладе яєчко до великоднього кошика. Дівчинка прийшла на майстер-клас з тіткою, яка теж взялася за писачок. «Дитина захотіла піти і зробити собі писанку а я думала, що лише поспостерігаю, - каже пані Оксана. - А насправді захопилася такою цікавою роботою. Вирішила розписати яйце тими візерунками, які мені вдаються. Як от рибка, яка, напевно, відображає щось добре».

Одна з найменших учасниць заходу п’ятирічна Улянка розмальовує писанку з татовою допомогою. Разом вони вирішили прикрасити яєчка квіточками, трикутничками, сонечком. Вони звичайно збережуть їх і освятять на Великдень.

Загалом, до майстер-класу на парафії Царя Христа у монастирі отців василіан цьогоріч долучилося більше сотні дітей та дорослих.

Майстер-клас з писанкарства в Івано-Франківську

Майстер-клас з писанкарства в Івано-Франківську

Майстер-клас з писанкарства в Івано-Франківську

Майстер-клас з писанкарства в Івано-Франківську

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/culture/religious_holidays/70674/

Следующая новость
Предыдущая новость

Что такое гипноз: правда и мифы Купить лобовое стекло на любую модель Утепление фасадов по доступным ценам и качественно Страхование в «Укрфинстрах» - это надежность и гарантия выплат Критерии выбора люстр

Публикации