Майже 70% українців мають традицію дарувати подарунки на День Святого Миколая

19.12.2018 8:30 3

Майже 70% українців мають традицію дарувати подарунки на День Святого Миколая

За результатами дослідження, проведеного 16-25 листопада 2018 р. Соціологічною групою «Рейтинг», майже 70% опитаних українців віком від 18 років і старших мають традицію дарувати подарунки на День Святого Миколая. Близько 30% – такої традиції не мають.

Найбільше прихильників традиції дарувати подарунки на День Святого Миколая на Заході (більше 80%). У Центрі і на Півдні таких дві третини опитаних, на Сході - половина. Більшою мірою підтримують дану традицію жителі сіл, молодь та більш забезпечені.

43% вказали, що вірять у Святого Миколая (проти 37% у 2016). Водночас половина заявили, що не вірять в нього. Найбільше вірять у Святого Миколая на Заході (63%), в інших регіонах таких трохи більше третини. Чим молодші та чим більш забезпечені респонденти, тим більше вони вірять в Святого Миколая. Цікаво, що більше половини опитаних віком від 30 до 50 років зазначили про свою віру у святого. Також більше їх серед жінок і мешканців сіл.

У свою чергу, в Діда Мороза вірять чверть опитаних українців, майже 70% – не вірять. У Діда Мороза більше вірять молодші й більш забезпечені українці .

Більше 40% відзначили як найулюбленіші новорічні свята Новий Рік та Різдво. Ще для 7% опитаних таким є День Святого Миколая, 3% – Старий Новий рік. Тільки 3% не подобається жодне з перерахованих свят. За період опитувань серед новорічних свят зменшилася кількість тих, хто любить Новий рік (з 49% у 2011 до 43%).

На Півдні, Сході та в Центрі більше люблять Новий рік, на Заході – навпаки найулюбленішим святом є Різдво. Більша прихильність до Нового року - серед чоловіків, мешканців міст, молодших та забезпеченіших опитаних. Відповідно Різдво більше люблять в селах, старші опитані й жінки.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/culture/religious_holidays/73956/

Следующая новость
Предыдущая новость

Подтяжка лица для возвращения вашей молодости Єпископ УПЦ КП обговорив питання співпраці з Управлінням охорони здоров’я Житомирської ОДА Мінюст затвердив положення про Душпастирську раду з питань релігійної опіки в пенітенціарній системі ккраїни Вулкан казино онлайн - официальная страница wulcan.org.ua Как правильно выбрать фотографа для фотосессии на яхте?

Публикации