Лікар створив міні-копію першої в Україні козацької церкви Петра Калнишевського в Холодному Яру

12.03.2018 18:03 9

Лікар створив міні-копію першої в Україні козацької церкви Петра Калнишевського в Холодному Яру

Виготовляти макети справжніх будівель майстер навчився, спочатку щоб просто радувати дітей і зайняти вільний час улюбленою справою. За освітою Олексій Пірогов – лікар, у його біографії (у часи президентства Віктора Ющенка) було і 5 років на посаді голови Шполянської райдержадміністрації. Першими його макетами були копії церков у Шполі та на Хортиці у Запоріжжі.
Храм святого праведного Петра Багатостраждального (Калнишевського) – православний храм у Холодному Яру, на хуторі Буда Чигиринського району Черкаської області, перший в Україні храм на честь канонізованого Церквою останнього кошового отамана Запорозької Січі Петра Калнишевського.
2008 року, у 1020-у річницю Хрещення Київської Русі-України Помісний Собор Української Православної Церкви Київського Патріархату благословив приєднати праведного Петра Багатостраждального (Калнишевського) до лику святих. У 2015 році Петра Калнишевського канонізувала і УПЦ (МП).
«Вільне козацтво Холодного Яру», очолюване Олегом Островським, виступило з ініціативою побудови першої в Україні церкви Петра Калнишевського у самому серці Холодного Яру. 14 червня 2009 року митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан з УПЦ КП освятив хрест та місце під побудову храму. А 25 липня 2015 року патріарх Філарет у співслужінні духовенства УПЦ КП з різних куточків України освятив храм на честь святого праведного Петра Багатостраждального Калнишевського УПЦ КП на хуторі Буда.
Окрасою храму є дерев’яний іконостас та ексклюзивні деталі. В одному храмі поєднано дві ідеї – козацтва та Візантії. Біля церкви – символічна могила Калнишевського, в яку висипали землю, набрану на Хортиці, Соловках і Пустовійтівці. Окрім того, поруч з церквою збудованоо копію склепу Петра Калнишевського.
Місце для храму в Холодному Яру – знакове для історії українського козацтва. В часи Запорозької Січі Холодний Яр і Чорний ліс були своєрідним пересильним пунктом «прикордонної зони» на межі земель Запорозького Війська. Після того, як у червні 1709 року війська царя Петра зруйнували Чортомлицьку Січ (за допомогу запорожців гетьману Мазепі), частина січовиків оселилася в Холодному Яру.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Как изменились футболки за время своего существования? Лучшее место для покупки мебели Подари себе счастье Балкон под ключ, выгоды строительства такого балкона Чем хорош пленочный теплый пол под ламинат

Публикации